fbpx
A password will be e-mailed to you.

Dokładnie miesiąc temu wicemistrz świata na żużlu podjął na swoim stadionie mistrza wyścigów motocyklowych,  Marka Szkopka. Czas dokończyć wyzwanie. 

Bartek Zmarzlik ma na swoim koncie indywidualne juniorskie, jak i drużynowe mistrzostwo świata na żużlu. Marek Szkopek, to również utytułowany zawodnik, ale z zupełnie innego świata motocyklowego. Jego żywioł to wyścigi po torach, także długodystansowe. Kiedy dwóch mistrzów takiej klasy postanawia na jeden dzień zamienić się rolami, może wyjść z tego niesamowicie ciekawy eksperyment.

Dokładnie miesiąc temu Marek Szkopek zagościł na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wielkopolskim. – To było dla mnie wielkie wyzwanie– podkreśla Szkopek. – Jazda bez hamulca nie przysporzyła tylu problemów, co złożenie go do wejścia w zakręt. To zupełnie inna technika jazdy, ale o to chodziło. Dzięki tej inicjatywie chcemy odkrywać inne dyscypliny motorsportu i przybliżać je swoim kibicom. Mam nadzieję, że fani żużla stawią się już w czwartek 8 sierpnia na poznańskim torze, by dopingować Bartka na motocyklu wyścigowym.

 

Najpierw egzamin, potem jazda

Teraz rolę się odwracają, a gospodarzem spotkania w Poznaniu będzie zespół motocyklowego mistrza, Wójcik Racing Team. – Jestem w drodze ze Szwecji, gdzie miałem mecz w tamtejszej lidze, ale myślami jestem już w Poznaniu– mówi Bartek Zmarzlik. –Jestem bardzo podekscytowany moim wyzwaniem, zawsze chciałem spróbować swoich sił na asfaltowym torze. Wiem, że nie będzie taryfy ulgowej i swoją przygodę zacznę od zdania Motokarty, z zakresu zasad poruszania się na torze wyścigowym, tak jak pozostali uczestnicy jazd, które odbywają się tego dnia na torze. Kto wie, może będę tam częstszym gościem?


REKLAMAREKLAMA


Rewizyta na torze odbędzie się w czwartek 8 sierpnia podczas treningu Speed Day i tak jak podkreśla żużlowiec, nie ma tam miejsca na wyjątki nawet dla tak utytułowanych zawodników, bezpieczeństwo stawiane jest na pierwszym miejscu, dlatego gość toru Poznań swoją przygodę zacznie od egzaminu na Motokartę, później rozpocznie przygotowania do swojej jazdy.

 Wiem, że Marek skrupulatnie przygotowuje się do przyjęcia Bartka na swoim domowym obiekcie– zdradza Sławomir Kubzdyl, pomysłodawca akcji. – Są plany, by zacząć od jazdy na mniejszej pojemność, poćwiczyć trochę technikę, tak by w czasie właściwej jazdy Bartek mógł wynieść z niej maksimum frajdy, a może nawet zarazić się wyścigami motocyklowymi.

Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny, a kibice mogą stawiać się o 12:30 w boksie Wójcik Racing Team, na torze Poznań. Tego nie można przegapić! 

KOMENTARZE


REKLAMA