fbpx
A password will be e-mailed to you.

Prawie 25 tysięcy kilometrów zamierza pokonać wyprawa klubu DISCOVER 4×4, który latem 2013 roku planuje motocyklowo-samochodową wyprawę z Krakowa do Lhasy w Tybecie.

Konwój wyprawowych motocykli i samochodów terenowych będzie przez ponad 6 tygodni penetrował bezdroża Azji Środkowej i podnóża Himalajów. Uczestnicy przekroczą Dniepr, Don i Wołgę, pojadą wzdłuż Morza Czarnego, Azowskiego, Kaspijskiego, Aralskiego, przecisną się między Pamirem i Hindukuszem, wzdłuż Karakorum i Himalajów dojadą do bazy pod Mount Everest.

Z Lhasy wrócą wzdłuż Pustyni Takla Makan, przez góry Kirgizji i stepy Kazachstanu, Astrachań, Krym, Odessę i Kamieniec Podolski. Takiej trasy, startującej z Polski nie przejechał jeszcze nikt.

Grupa DISCOVER 4×4 to doświadczeni podróżnicy, fotograficy, blogerzy, którzy mają już za sobą wyprawy na sześciu kontynentach.

Lista uczestników wyprawy do Tybetu jeszcze nie jest zamknięta. Pomysłodawcy i organizatorzy szukają zmotoryzowanych wagabundów, którzy od komfortowych hoteli wolą noce pod gwiazdami, a pełną przygód wędrówkę przedkładają nad turystyczną łatwiznę.

Szczegóły na stronie www.discover4x4.com.

Wyprawie patronuje Świat Motocykli.

Publikacja w numerze 12/2012 Świata Motocykli.

KOMENTARZE