fbpx
A password will be e-mailed to you.

Yamaha zaprezentowała w Londynie nową wersję małego sportowego motocykla. Producent podkreśla, że YZF-R125 korzysta z tych samych technologii co modele tej serii o większej pojemności silnika.

Już na pierwszy rzut oka widać pokrewieństwo nowej Yamahy YZF-R125 z jej potężną wyścigową siostrą R6. Na przykład owiewka i podwójny główny reflektor oraz wlot powietrza zostały wyraźnie zainspirowane designem YZF-R6.

Za owiewką kryje się nowy panel LCD z cyfrowymi wskaźnikami. Zawieszenie przednie to widelec typu upside down o zwiększonej sztywności, tylne zostało poprawione w celu zwiększenia komfortu. Koła z aluminiowych odlewów ze szprychami w kształcie litery Y również nawiązują do wyścigowych modeli Yamahy.

Silnik o krótkim skoku tłoka ma zapewnić satysfakcjonujące przyspieszenie, a zmodyfikowany przedni hamulec z pływającą tarczą i radialnymi zaciskami – odpowiednią siłę hamowania. Wiele elementów takich jak wahacz, dźwignia zmiany biegów, pedał hamulca czy podnóżki zostało wykonanych z aluminium, żeby obniżyć masę motocykla.

Nawet przedni błotnik stara się nadać maszynie wyścigowy charakter, jego wykończenie udaje bowiem, że wykonano go z włókien węglowych.

KOMENTARZE