fbpx
A password will be e-mailed to you.

Xenter 150, tak jak T-Max 530, jest nowością w ofercie japońskiego producenta. W stajni Yamahy nie jest ani najdroższym, ani najszybszym skuterem – jak T-Max, ale zasługuje na szczególną uwagę.

Komfort w mieście

Xenter 150 to miejski skuter na dużych kołach. W praktyce powinien dać swemu właścicielowi wysoki komfort, dobrą trakcje, dynamikę i niskie spalanie. Projektanci wyraźnie postawili na praktyczność i komfort jazdy.

Szyba chroni również dłonie

Skuter został wyposażony w akcesoryjny kufer i szybę ochronną, skutecznie podwyższającą komfort podróżowania. Osłania przed wiatrem lub lekkim deszczem. Dzięki poszerzeniu w dolnej partii szyba okrywa całą kierownicę, więc również dłonie kierowcy ani nie marzną, ani nie mokną.

Hamowanie ze wspomaganiem

W układzie hamulcowym mamy z przodu hydrauliczny hamulec z tarczą o średnicy 267 mm, zaś z tyłu mechaniczny, bębnowy. Całość stanowi zintegrowany układ UBS kompensujący różnice sił hamowania między przednim a tylnym hamulcem.

Bardzo dobre przyspieszenia

Ten nobliwie wyglądający skuter ma „pazury” i bardzo chętnie je wysuwa. Szesnastokonny silnik zapewnia bardzo dobre przyspieszenia. Wąska sylwetka pozwala bez obaw przeciskać się między sznurami aut w korkach ulicznych.

Przejrzysty wyświetlacz

Ciekawie wygląda wyświetlacz: po przekręceniu kluczyka w stacyjce najpierw pokazuje małą prezentację artystyczną. Po chwili ukazują się czytelne wskaźniki: prędkościomierz, paliwomierz, licznik przebiegu całkowitego i dziennego oraz termometr informujący o temperaturze otoczenia.

Wygoda i oszczędność

Xenter w swojej klasie jest z pewnością w czołówce. Zapewnia wiele radości z jazdy, jest wygodny, dynamiczny, prowadzi się znakomicie. Bez obaw można się nim wybrać na mały wypad i nie będzie to wielki koszt, mimo wysokich cen paliwa.

Cały artykuł w aktualnym numerze 11/2012 Świata Motocykli.

Do nabycia w kioskach lub w internecie: http://kulturalnysklep.pl/SM/premi/swiat-motocykli.html.

E-wydanie można kupić pod adresem: http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=issue&id_title=847&prc=swiat_motocykli

ZOBACZ TAKŻE:

Maksymalne zauroczenie: Yamaha T-Max 530i ABS

Maksymalne zauroczenie: Yamaha T-Max 530i ABS

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Yamaha Jog RR 50 | Skuterowy jogging

Yamaha Jog RR 50 | Skuterowy jogging

Fot. Sławomir Kamiński /Agencja Gazeta

Fot. Sławomir Kamiński /Agencja Gazeta

KOMENTARZE