fbpx
A password will be e-mailed to you.

Tarnowianin Patryk Kosiniak na siódmej pozycji zakończył drugi wyścig swojego drugiego sezonu w niemieckim pucharze motocyklowym Yamaha R6 – Dunlop Cup i po niedzielnych zmaganiach na torze Oschersleben utrzymał piąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

23-latek, na co dzień student Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, rozpoczął swój drugi sezon w niemieckim pucharze Yamaha R6 – Dunlop Cup od piątego miejsca w wyścigu otwarcia na torze Lausitzring i w miniony weekend także liczył na finisz w pierwszej dziesiątce podczas drugiej rundy serii.


REKLAMA

Tor Oschersleben przywitał liczącą 29 zawodników stawkę deszczem i kapryśną pogodą, mimo której Kosiniak zdołał zakwalifikować się do niedzielnego wyścigu na solidnym, ósmym miejscu. Dzień później zawodnik zespołu Artman Racing dojechał do mety na siódmej pozycji, jako najwyżej klasyfikowany z trzech Polaków w stawce.

Drugi wyścig sezonu padł łupem Niemca, Manou Antweilera, który wyprzedził Szwajcara, Phillippe von Guntena i Fina, Niki Tuuli. Lider tabeli, Austriak Marco Nekvasil, finiszował na szóstej pozycji. Trzecia runda z ośmiu rund pucharu Yamaha R6 – Dunlop Cup odbędzie się w dniach 15-17 czerwca na znanym z Formuły 1, niemieckim torze Nurburgring.

Patryk Kosiniak

„To był trudny weekend z powodu kapryśnej pogody, ale jestem w miarę zadowolony z wyniku. Początek pierwszej kwalifikacji był kluczowy, ponieważ po kilku okrążeniach spadł deszcz, ale udało mi się wywalczyć ósme pole startowe. Druga kwalifikacja była mokra. Uzyskałem piąty czas w stawce, ale oczywiście rezultaty były wolniejsze niż w pierwszej sesji, dlatego startowałem z ósmego pola. Znów nie jestem zadowolony z początku wyścigu. Dopiero po kilku okrążeniach złapałem dobre tempo i zacząłem odrabiać straty, finiszując na siódmym miejscu. Przed nami dłuższa przerwa przed kolejną rundą, ale zamierzam wykorzystać ją na testy.”

Źródło PatrykKosiniak.com


REKLAMAREKLAMA


ZOBACZ TAKŻE

Lowes o włos od zwycięstwa we Włoszech

AMA Endurocross 2012 Championship | I runda

Powrót Szkopka opóźniony

Chmielewski znów punktuje

KOMENTARZE

REKLAMA