fbpx
A password will be e-mailed to you.

Podczas konferencji marka pokazała to co już widzieliśmy przed targami w Tokio, czyli Motobota oraz MWT-9, a także projekt koncepcyjnego samochodu. To był jednak tylko wstęp!

Offroad – WR450F

Advertisement

Na początek właściwej prezentacji nowych maszyn Yamaha wybrała model WR450F, który już Wam przedstawiliśmy. Oprócz niej na scenę wjechał model WR450F Rally. Czy nowa WR-ka pozwoli na zwycięstwo w Dakarze? Zobaczymy. Plany marka ma w każdym razie ambitne. Zresztą po zwycięstwie w MXGP oraz w MotoGP w tym sezonie ciężko się dziwić.

Yamaha MT-03

To naked na bazie silnika o pojemności 321 ccm, który ma być idealny dla motocyklistów z kategorią A2. Warto wspomnieć, że zawieszenie podobnie jak silnik pochodzi z modelu R3.

MT-03 ma być wypełnieniem oferty w rodzinie MT. Mimo niewielkiej pojemności nowy MT-ek ma mieć te same cechy charakterystyczne co reszta rodziny. Ma być łatwy w prowadzeniu, dawać frajdę z jazdy i oczywiście generować wystarczającą ilość mocy by kierowca poczuł, że jedzie na MT.

MT-03 ma dość nisko osadzone siedzenie (780 mm) co na pewno docenią młodsi kierowcy i Panie, przynajmniej tak twierdzi Yamaha. Niewątpliwym plusem maszyny jest też design. Ostre linie na pewno spodobają się przyszłym klientom.

Yamaha MT-10 – Ray of Darknes

Zgodnie z przewidywaniami na MT-03 się nie skończyło. Yamaha zaprezentowała też MT-10, czyli kolejnego nakeda w rodzinie. Trzeba przyznać, że styliści zaszaleli i szczególnie przód maszyny wygląda dość kosmicznie.

Silnik pochodzi z modelu R1 (YCC-T). MT-10 ma trzy tryby D-Mode. Oczywiście nie zabrakło kontroli trakcji, czy cruise control. Bardzo krótki rozstaw osi ma powodować, że motocyklem świetnie będzie się pokonywać zakręty. Jesteśmy bardzo ciekawi!

Yamaha XSR900

Ten motocykl jest kontynuacją stylu i filozofii Faster Sons. XSR900 otrzymał trzycylindrowy silnik o pojemności 850 ccm. Na pokładzie znajduje się w pełni regulowane zawieszenie, ABS, TCS oraz Yamaha D-Mode.

Jeśli chodzi o design ważne są szczegóły i użyte materiały, na co Yamaha zwracała szczególną uwagę podczas tworzenia tego motocykla. Maszyna wygląda dość ?tradycyjnie? jednak pod owiewkami czai się najnowsza technologia. Oczywiście XSR900 wzbogaci linię motocykli Sport Haritage, co oznacza też mnóstwo dodatków, którymi można będzie personalizować ten motocykl.

KOMENTARZE