fbpx
A password will be e-mailed to you.

Przyjaciel to ktoś, na kogo zawsze można liczyć i kiedy go potrzebujemy, jest obok nas. Neo’s znakomicie pasuje do tego obrazu.

Neos – sprawdzona konstrukcja

Neosy po drogach na całym świecie jeżdżą już od kilkunastu lat, a mimo to ten model nadal cieszy się dużą popularnością. Mogą ją zawdzięczać ponadczasowemu stylowi nadwozia i bardzo udanej konstrukcji. Jeśli jakiś model jest produkowany przez tak długi czas jedynie z niewielkimi zmianami, w świecie jednośladów to świadczyć o doskonałości i uniwersalności konstrukcji.

Tak, Neo’s jest bez wątpienia uniwersalny. W tłumie skuterów niczym szczególnym się nie wyróżnia. Jest ładny, ma harmonijne kształty a reflektory jak wybałuszone ślepia myszki Miki dodają mu zabawnego uroku. Wisienką na torcie jest śliczny, podświetlony na niebiesko owalny wyświetlacz LCD umieszczony na środku kierownicy. Przekazuje skuterzyście wszystkie potrzebne mu informacje.

Mocne strony skutera Yamaha

Istotniejsze walory Neosa docenia się dopiero przy bliższym poznaniu. Wykończenie jest bez zarzutu. Choć jest niewielki, na wygodnej kanapie bez problemu zasiądą dwie osoby. Pod siedzeniem zmieścimy kask typu jet (raczej nie integralny, chyba, że z tych mniejszych). Jeżeli trzeba przewieźć coś większego, bez problemu to zrobimy dzięki płaskiej podłodze. Jest również typowy dla skuterów haczyk na torbę z zakupami.

Mocną stroną jest ergonomia. Dzięki właściwie dobranym odległościom między kierownicą, siedzeniem i podestem, za kierownicą dobrze się czują zarówno niscy jak i wysocy. Atutem jest też silnik. Ten prosty dwusuw o niewielkiej mocy oferuje dobrą dynamikę. Jego wysoka trwałość i bezawaryjność jest wręcz legendarna.

Neo’s w mieście

Neo’s jest bardzo zwrotny i łatwy w prowadzeniu. Posłusznie wykonuje każde polecenie kierującego. Przeciskanie się między stojącymi w korku samochodami nie stanowi problemu. Progresywne zawieszenie ma ustawienie trochę bardziej na sportowo. Gdy wybiera małe nierówności, komfort jest na dobrym poziomie. Taka charakterystyka przydaje się, gdy rozpędzamy skuter do jego prędkości maksymalnej. Wtedy nawet w ciasnych winkielkach jazda jest bezpieczna i daje wiele przyjemności. Hamulce Neosa działają wzorowo: pełna kontrola nad siłą hamowania i skuteczność.

Neo’s to niewielki skuterek, ale z wielkim potencjałem. Zawsze gotowy do jazdy, nigdy nie zawodzi, pali umiarkowanie i zawsze dowiezie na miejsce.

Dane techniczneYamaha Neo’s

SILNIK

Typ: dwusuwowy, chłodzony powietrzem

Układ: jednocylindrowy

Pojemność skokowa: 49 ccm

Średnica i skok tłoka: 40 i 39,2 mm

Stopień sprężania: 10,7: 1

Moc maksymalna: 2,09 kW (2,85 KM) przy 6750 obr./min

Maks. moment obrotowy: 2,98 Nm przy 6500 obr./min

Zasilanie: gaźnik

Smarowanie: dozownik

Rozruch: elektryczny/nożny

PRZENIESIENIE NAPĘDU

Silnik-sprzęgło: pas klinowy

Sprzęgło: odśrodkowe

Skrzynia biegów: automatyczna, bezstopniowa

Napęd tylnego koła: bezpośrednie

PODWOZIE

Zawieszenie przednie: teleskopowe

Zawieszenie tylne: wahacz wleczony, jeden element resorująco-tłumiący

Hamulec przedni: tarczowy, średnica190 mm

Hamulec tylny: bębnowy, średnica 110 mm

Ogumienie przód I tył: 12070-12 I 130/70-12

WYMIARY I MASY

Dł. I Szer. I Wys.: 1840 I 663 I 1125 mm

Wysokość siedzenia: 790 mm

Rozstaw os: 1275 mm

Minimalny prześwit: 146 mm

Masa pojazdu gotowego do jazdy: 88 kg

KOMENTARZE