fbpx
A password will be e-mailed to you.

Oczywiście nie chodzi o wspólne budowanie motocykli ale o bezpieczeństwo kierowców. Dokładniej rzecz ujmując o system komunikacji między motocyklami.

Projekt nosi nazwę Cooperative-Intelligent Transportation System (C-ITS). Umowę o współpracy i rozszerzeniu tego typu systemów na motocykle podpisali: Karl Viktor Schaller, z BMW Motorrad, Tetsuo Suzuki z Honda Motor Co., Ltd. oraz Takaaki Kimura z Yamaha Motor Co.Ltd.

Co to oznacza dla zwykłych kierowców? Przede wszystkim ma być bezpieczniej. Motocykl ”będzie ostrzegany„ o korkach, zdarzeniach drogowych oraz o ruchach innych pojazdów. Te informacje będą potem przekazywane kierowcy. Namiastkę takiego systemu można już zobaczyć na pokładzie najnowszego wcielenia BMW C 650 GT w postaci systemu Side View Assist (SVA) monitorującego martwa strefę lusterek.

Oczywiście jest to dodatkowa elektronika, co zapewne przełoży się też na cenę motocykli. oczywiście, na szczęście jak zapewne niektórzy z Was stwierdzą, system nie pojawi się na pokładach jednośladów zbyt szybko. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku ale przedstawienie gotowego rozwiązania ma nastąpić dopiero w 2020 roku.


REKLAMAREKLAMA


KOMENTARZE


REKLAMA