fbpx
A password will be e-mailed to you.

Po nieprawdopodobnie emocjach w pierwszym X-Games poza granicami USA w Foz Do Iguacu w Brazylii, Błażusiak zdobył złoty medal igrzysk sportów ekstremalnych X-games 2013.

Droga reprezentanta Polski do finału nie była usłana różami. W kwalifikowanym okrążeniu czasowym Błażusiak zaliczył dwa upadki, co dawało mu dopiero siódmy wybór bramek startowych do biegu kwalifikacyjnego.

Bieg kwalifikacyjny Polak zakończył na piątej pozycji (ostatniej, która dawała awans do głównego finału).

Motocyklista ORLEN Team w finałowym wyścigu pokonał Amerykanina Coddy’ego Webba – srebrnego medalistę z zeszłego roku. Obaj riderzy walczyli zaciekle przez wszystkie sześć okrążeń. Błażusiak objął prowadzenie od razu na początku wyścigu, pierwotnie walcząc z Davidem Knightem. Następnie Webb wyprzedził Knighta i już do końca rywalizacji ścigał się w bezpośredniej konfrontacji z Błażusiakiem, doganiając go kilkakrotnie na torze.

Advertisement

– Nie wiem jak to wyglądało w telewizji, ale osobiście jeszcze nigdy nie ścigałem się po tak wymagającym torze – komentował na bieżąco po wyścigu Błażusiak. – Było niewiarygodnie ślisko, dałem z siebie wszystko i jestem wyczerpany.

Tor w Brazylii był niezmiernie skomplikowany a przede wszystkim ekstremalnie śliski. Amerykańscy komentatorzy stacji ESPN, która transmitowała zawody X-games, nie szczędzili słów uznania dla polskiego mistrza, który z niepojętą sprawnością pokonywał przeszkody na śliskim jak lodowisko torze. Jazda Błażusiaka bez wątpienia zasługiwała na komentarz jednego ze spikerów, który finał Polaka podsumował słowami: „ tak wygląda mistrz w akcji”.

Wyniki:
1. Tadeusz Błażusiak / POL – złoty medal
2. Coddy Webb / USA- srebrny medal 3. David Knight / GBR- brązowy medal

KOMENTARZE

Advertisement