fbpx
A password will be e-mailed to you.

Od początku roku zarejestrowano w Polsce 36 612 nowych jednośladów. Jest to o 0,9% (323 szt.) więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Motocykle

Polska motocyklami stoi? No jeszcze nie, ale ten rok, dzięki jednośladom klasy 125 ccm, jest rekordowy! W lipcu zarejestrowano 2 868 nowych motocykli, czyli 120% więcej niż przed rokiem (+1 566 szt.). Jest to jednak o 2,8% mniej niż w czerwcu (-84 szt.). Ten spadek jest jednak uzasadniony. Większość motocykli sprzedaje się bowiem na początku sezonu. Lipiec jest natomiast miesiącem wakacyjnym i częściej myślimy o wyjazdach np. nad morze niż o kupnie jednośladu.

Oczywiście nadal świetnie sprzedają się 125-tki. W ujęciu od stycznia do lipca bieżącego roku stanowią one 73,3% sprzedaży wszystkich jednośladów. W tym segmencie niezmiennym liderem jest Romet Motors. Ostro goni go jednak Junak, który z miesiąca na miesiąc zwiększa sprzedaż. Na trzecim miejscu jest Kymco.

Drugim najpopularniejszym segmentem maszyn sprzedawanych w Polsce są jednoślady o pojemności silnika powyżej 750 ccm. Tutaj najpopularniejsze są motocykle marek: BMW, Harley-Davidson i Yamaha.

Także motocykle używane notują wzrosty popularności. Tak samo jak w przypadku nowych jednośladów prym wiodą 125-tki. Trójka najpopularniejszych na portalach aukcyjnych to: Honda, Yamaha i Suzuki.


REKLAMAREKLAMA


Motorowery

Małe jednoślady zaliczają kolejny dołek. Nie ma się temu co dziwić. Po co jeździć 50-tką skoro za niewiele wyższą cenę można mieć 125-tkę, która pozwala na szybsze poruszanie się.

Od początku roku zarejestrowano 19 919 nowych motorowerów, czyli 1/3 mniej niż przed rokiem. W lipcu 2015 przybyło 4 006 sztuk, i jest to najsłabszy rezultat tego miesiąca, jaki PZPM zanotował w ciągu 11 lat monitorowania rynku.

KOMENTARZE

REKLAMA