fbpx
A password will be e-mailed to you.

Już w najbliższą sobotę, na boisku RKS Okęcie przy ul. Radarowej w Warszawie, będzie można zobaczyć kilka wyczynowych motocykli żużlowych z różnych okresów w historii tej dyscypliny. Wystawa odbędzie się w ramach imprezy Razem dla Futbolu. Będzie można ją zobaczyć dzięki współpracy WTS Nice z z Muzeum Sportu Żużlowego w Toruniu.

Żużel przez kilkadziesiąt lat był dyscypliną, która w stolicy nie miała szczęścia. Działające od 2009 roku Warszawskie Towarzystwo Speedwaya, którego statutowym celem jest reaktywacja sportu żużlowego w tym mieście, ma się do czego odwoływać. Pierwszym powojennym Drużynowym Mistrzem Polski w jeździe na żużlu została w 1948 roku drużyna PKM-u Warszawa, a rok później zawodnicy Skry Warszawa zdobyli brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski. 

Wystawa zostanie zaprezentowana w ramach wydarzenia Razem dla Futbolu. Już w najbliższą sobotę (11.12.2021 r.) na boisku RKS Okęcie przy ulicy Radarowej będzie można obejrzeć kilka motocykli żużlowych z różnych okresów historii. Na jednym z motocykli będzie można obejrzeć poszycia, w których drużyna WTS-u Nice Warszawa zdobywała w latach 2011-2012 medale w rozgrywkach Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski oraz Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. 

Na miejscu będzie można porozmawiać z przedstawicielami Warszawskiego Towarzystwa Speedwaya oraz kibicami sportu żużlowego. Początek wydarzenia wraz z oprawą muzyczną o godzinie 10:30 na stadionie RKS Okęcie przy ulicy Radarowej 1 w Warszawie. Od 11:30 będzie można oglądać towarzyskie mecze piłkarskie z udziałem drużyn Skry Warszawy, Pogoni Siedlce i Okęcia Warszawa. Przy okazji wydarzenia będzie można również zapoznać się z pełną ofertą automatyki Nice oraz systemów inteligentnego domu FIBARO – sponsorów WTS-u Warszawa, na specjalnym samochodzie demonstracyjnym. Dla dzieci przygotowano balony oraz pamiątkowe upominki. Piknik potrwa do ok. 14:30.

Zdjęcie: Łukasz Trzeszczkowski, www.wtswarszawa.pl

 

KOMENTARZE
Advertisement