fbpx

W ciągu ostatnich kilku dni mieliśmy niezbyt przyjemną okazję informować Was o kolejnych, odwoływanych imprezach sportowych. Wiemy już na pewno, że nie odbędą się pierwsze dwie rundy MotoGP: w Katarze oraz Tajlandii. Do tej grupy dołącza niestety wyścig WSBK w Katarze.

Planowo impreza miała odbyć się w przyszłym tygodniu (13-15 marca) w Losail . Szef Dorna Sport – organizatora serii, Carmelo Ezpeleta poinformował jednak, że ze względu na rozprzestrzeniającą się epidemię koronawirusa runda nie odbędzie się. Nie oznacza to jednak, że wyścig został anulowany. Dorna obecnie pracuje nad rozwiązaniem problemu i ustaleniem nowego terminu wyścigu. Niestety organizatorzy mogą mieć problem z dogodnym terminem i odroczeniem wyścigów w Losail, gdyż w dalszej części sezonu, zarządca toru planuje modernizację obiektu, włącznie z wymianą nawierzchni.

Odwołana runda MotoGP oraz WSBK mają bezpośredni związek z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na świecie. Katar wprowadził w ostatnim czasie obostrzenia dotyczące pasażerów przybywających na teren kraju.  Dotyczą one osób, które przybywają bezpośrednio z Włoch lub osób które w ciągu ostatnich 14 dni znalazły się na półwyspie apenińskim. Takie osoby będą podlegały czternastodniowej kwarantannie. Musimy pamiętać o tym, że zarówno zespoły MotoGP jak i WSBK w dużej mierze składają się z osób na stałe przebywających we Włoszech. Czekamy na dalsze informacje.

KOMENTARZE