fbpx
A password will be e-mailed to you.

Dolnośląska kraina zamków i pałaców to okolica, którą wieki temu pokochali władcy. Obecnie zwana jest polską Doliną Loary. Historyczne budowle łączą zabytkową architekturę z nowoczesnymi rozwiązaniami. Europejski Szlak Zamków i Pałaców obejmuje 13 obiektów położonych na terenie Dolnego Śląska. Początek szlaku jest pojęciem bardzo indywidualnym, rozpocząć przygodę można praktycznie wszędzie. Jest to uzależnione od tego […]

Dolnośląska kraina zamków i pałaców to okolica, którą wieki temu pokochali władcy. Obecnie zwana jest polską Doliną Loary. Historyczne budowle łączą zabytkową architekturę z nowoczesnymi rozwiązaniami. Europejski Szlak Zamków i Pałaców obejmuje 13 obiektów położonych na terenie Dolnego Śląska.

Początek szlaku jest pojęciem bardzo indywidualnym, rozpocząć przygodę można praktycznie wszędzie. Jest to uzależnione od tego w jakim regionie Dolnego Śląska się znajdujemy. Przykładowo będąc w stolicy Dolnego Śląska – we Wrocławiu możemy rozpocząć zwiedzanie szlaku od Zamku Topacz w Ślęzie, który od centrum miasta oddalony jest zaledwie o kilka kilometrów. To właśnie od tego zamku swoje zwiedzanie rozpoczęli motocyklowi turyści.

Obiekty znajdujące się na szlaku prezentują właściwie wszystkie style architektoniczne w olbrzymiej różnorodności i wartości. Wśród nich znajdują się te należące do rodzin cesarskich i zaprojektowane przez największej klasy architektów.


REKLAMAREKLAMA


Już niebawem będziecie mogli przeczytać więcej o Europejskim Szlaku Zamków i Pałaców, oczywiście z motocyklowej perspektywy!

KOMENTARZE

REKLAMA