fbpx
A password will be e-mailed to you.

Co miesiąc będziemy publikować udostępnione przez Główną Komendę Policji statystyki wypadków motocyklowych w Polsce. W 2014 r. motocykliści uczestniczyli w 2 378 wypadkach drogowych, w których zginęło 261 osób, a 2 495 zostało rannych W pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku zarejestrowano natomiast 131 wypadków z udziałem motocyklistów. Zginęły w nich 23 osoby, a 117 zostało […]

Co miesiąc będziemy publikować udostępnione przez Główną Komendę Policji statystyki wypadków motocyklowych w Polsce.

W 2014 r. motocykliści uczestniczyli w 2 378 wypadkach drogowych, w których zginęło 261 osób, a 2 495 zostało rannych W pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku zarejestrowano natomiast 131 wypadków z udziałem motocyklistów. Zginęły w nich 23 osoby, a 117 zostało rannych. Policja w tym okresie odnotowała także 297 kolizji z udziałem jednośladów.

Warto zauważyć, że sezon, przynajmniej dla niektórych motocyklistów zaczął się już na dobre w marcu. Wielu posiadaczy maszyn, szczególnie w Warszawie, postanowiło wcześniej wyciągnąć jednoślady by uniknąć korków spowodowanych między innymi spaleniem się mostu. W samym marcu motocykliści uczestniczyli w 98 wypadkach, z czego 40 z nich spowodowali sami kierowcy jednośladów. Zginęło 19 osób, a aż 87 zostało rannych w tych zdarzeniach.

Oprócz kierowców jednośladów także ich pasażerowie ucierpieli w wypadkach. W marcu zginęły dwie osoby przewożone na jednośladzie, a kolejne trzy zostały ranne.

Pamiętajcie, że sezon motocyklowy dopiero się zaczyna i kierowcy samochodów ponownie przyzwyczajają się do naszej obecności na drogach. Warto też zdać sobie sprawę, że pierwsze kilometry po zimowej przerwie to też nie najlepszy moment na sprawdzanie możliwości maszyny.

KOMENTARZE