fbpx
A password will be e-mailed to you.

W kwietniu znacząco powiększyła się liczba wypadków z udziałem motocyklistów. Było ich aż 215!

Od początku roku doszło już do 349 wypadków z motocyklami. Zginęło w nich 48 osób. W porównaniu do marca 2015 liczba wypadków z udziałem motocyklistów powiększyła się ponad dwukrotnie. Lepsza pogoda powoduje bowiem, że częściej decydujemy się na wyjazd jednośladem. Oprócz tego na drogach przybywa świeżych motocyklistów, którzy dopiero co wyjechali z salonu sprzedaży jakąś 125-tką.

W samy kwietniu doszło do 215 wypadków z udziałem jednośladów. Zginęło w nich 25 osób, a aż 245 zostało rannych. Przeważająca większość to kierujący jednośladami – 19 osób zginęło, a 174 zostały ranne. Pozostałe ofiary to pasażerowie jednośladów. Jest ich, co oczywiste, zdecydowanie mniej. W końcu większość posiadaczy motocykli traktuje te maszyny jako przeznaczone dla jednej osoby i niezbyt często przewozi ”plecaczki„.

W kwietniu 2015 zgłoszono też na policję 430 kolizji, w których uczestniczyli motocykliści.

Należy jednak ponownie zwrócić uwagę na fakt, że użytkownicy jednośladów nie są głównymi sprawcami kolizji. Czy jesteśmy zatem lepszymi kierowcami, niż użytkownicy samochodów? Dane statystyczne ponownie wskazują, że na pewno powodujemy mniej wypadków niż jest to nam powszechnie zarzucane.

Advertisement

Na 215 wypadków w kwietniu ”tylko„ 80 z nich spowodowali kierowcy jednośladów. Od stycznia do kwietnia łączna liczba zdarzeń wywołanych z winy motocyklistów sięga 135 na 349 jakie z udziałem jednośladów zarejestrowała policja.

KOMENTARZE