fbpx
A password will be e-mailed to you.

Ciepły czerwiec sprzyjał wyjazdom i wypadom motocyklowym. Czy duża liczba jednośladów na drogach znacząco wpłynął na statystyki wypadków?

Wypadki

W czerwcu policja odnotowała 294 z udziałem motocyklistów z tego 113 było spowodowanych przez samych kierowców jednośladów. Przypomnijmy, że w maju było nieco mniej tego typu zdarzeń – 262.

Od początku roku na naszych drogach zdążyło się natomiast 905 wypadków. W ujęciu od stycznia do czerwca motocykliści byli sprawcami 378 z nich. Po raz kolejny zatem wychodzi na to co zawsze powtarzamy, motocykliści nie są święci, ale jednak są kierowcami powodującymi powodującymi mniej wypadków.

Znacząco wzrosła natomiast liczba kolizji. Od stycznia 2015 policja odnotowała ich aż 1 921. W samym czerwcu było ich natomiast 628. W porównaniu do maja było ich zatem o 74 więcej.

Advertisement

Zabici i ranni

W czerwcu na naszych drogach zginęło 29 kierowców jednośladów. Jest to jedną osobę mniej niż w maju. Od początku roku 2015 aż 110 kierujących motocyklami i pasażerów straciło życie.

Jeśli chodzi o statystyki rannych nie prezentują się one zbyt wesoło. W zeszłym miesiącu aż 301 kierujących motocyklami i ich pasażerów doznało obrażeń w skutek wypadków i kolizji. Od początku roku liczba rannych powiększyła się do 926 osób.

KOMENTARZE