fbpx
A password will be e-mailed to you.

W sobotę 27 kwietnia Polskie Stowarzyszenie Motocyklistów zorganizuje w Warszawie pokaz, jak na miejscu wypadku drogowego powinien zachować się świadek zdarzenia, jak udzielić pierwszej pomocy, zanim przyjedzie pogotowie.

Co roku na polskich drogach dochodzi do tysięcy wypadków z udziałem motocyklistów. Część z nich przytrafia się podczas długiego weekendu majowego.


REKLAMA

Wiele osób zastanawia się: Co mam zrobić, gdy będę świadkiem wypadku? Czy będę potrafił pomóc? Czy w ogóle podejmę się udzielić pomocy innej niż wezwanie służb medycznych?

Polskie Stowarzyszenie Motocyklistów od dwóch lat w ramach projektu ”Ratuj życie„ organizuje cykliczne, bezpłatne szkolenia praktyczne z pierwszej pomocy. Od chwili rozpoczęcia zajęć certyfikaty otrzymało ponad pół tysiąca osób.

Na 27 kwietnia, godz 11:00 instruktorzy zrzeszeni w Stowarzyszeniu przygotowują pozorację wypadku z udziałem motocyklisty, by w dostępny i obrazowy sposób zaprezentować, jak na miejscu zdarzenia powinien postępować świadek wypadku – przygodny ratownik. To krótkie szkolenie przekaże wiedzę i umiejętności dostępne dla każdego, bez wykształcenia medycznego i specjalistycznych kursów.


REKLAMAREKLAMA


Stowarzyszenie chce przekonać odbiorców, że przygodny ratownik pełni kluczową rolę: natychmiast oceni miejsce zdarzenia i zabezpieczy je, wezwie profesjonalną pomoc medyczną i niezwłocznie udzieli pomocy. Nawet w najlepszym na świecie systemie ratownictwa, pogotowie nie dojedzie na miejsce zdarzenia w 3?4 minuty. A to właśnie te minuty są kluczowe dla życia i zdrowia poszkodowanych.

Pozoracja wypadku odbędzie się 27 kwietnia (sobota) w Warszawie przy ul. Woronicza 44a o godz. 11 i potrwa pół godziny. Świat Motocykli zaprasza nie tylko motocyklistów.

KOMENTARZE


REKLAMA