fbpx
A password will be e-mailed to you.

Ikony nowatorstwa, twórcy piękna i odważnych projektów tacy jak Ducati, Automobili Lamborghini, Pirelli, Zaha Hadid Design, Walter De Silva i Tom Dixon opowiedzieli o pasji tworzenia w czasie wydarzenia „Beautiful Boldness/Visionary Design” podczas Milan Design Week 2019. Dla Ducati udział w dyskusji był doskonałą okazją do zbudowania wyjątkowego motocykla – Ducati Diavel 1260 S Materico, który pozostanie do końca tegorocznej wystawy.

To kolejne miejsce po Red Dot Award, w którym Ducati zaznacza swoją obecność nie tylko, jako producent motocykli ale także jako marka będąca ikoną wzornictwa, tworzącą projekty odważne i piękne. Udział w Milan Design Week dał Ducati okazję do podzielenia się z innymi tym, w jaki sposób są tworzone, projektowane, stylizowane, czyli jak powstają motocykle Ducati.

Wersja specjalna

Podczas spotkania zaprezentowano Ducati Diavel 1260 S Materico – wersję specjalną stworzoną w liczbie jednej sztuki specjalnie na Milan Design Week.

Chcieliśmy oddać hołd Milan Design Week – podkreślić kreatywność i designerską doskonałość jej wystawców, czyniąc naszego Diavela 1260 S jeszcze bardziej śmiałym i oryginalnym niż kiedykolwiek – powiedział Andrea Ferraresi – dyrektor odpowiedzialny za stylistykę Ducati. – Diavel 1260 S Materico wydobywa esencję z zastosowanej technologii. Dbałość o szczegóły, wraz z zaawansowanymi technologicznie komponentami idealnie harmonizują z kolorystyką, czyniąc ten motocykl doskonałym połączeniem funkcjonalności i formy.

Tematy projektowania przemysłowego, kreatywności i architektury zostały omówione przez Andreę Ferraresi, (dyrektor ds. Projektowania Ducati), Mitję Borketa (szef działu designu Automobili Lamborghini), Piero Misani (dyrektor działu badań i rozwoju Pirelli), Woody Yao i Maha Kutay (Co – Dyrektorzy Zaha Hadid Design) oraz znanych projektantów Waltera De Silvę (założyciel WDS Concept Design i były Główny Projektant Grupy VW) i Toma Dixona, właściciela The Manzoni. Michele Lupi (męskie kolekcje Toda) pełnił rolę moderatora i animatora wydarzenia.

Przy okazji, zobacz nasz test motocykla Ducati Diavel 1260!

</center< 

KOMENTARZE