fbpx
A password will be e-mailed to you.

Motokoce Koce na skuter czy motocykl to bardzo ciekawe rozwiązanie. Są one mocowane, specjalnymi rzepami itp. do pojazdu lub do pasa samego motocyklisty. Pod nimi można schować całe nogi. Niektóre modele maja też cześć osłaniającą klatkę piersiową. Większość tego typu kocy wykonana jest z wodo i wiatroodpornego materiału. Niektóre mają też dodatkową warstwę ocieplającą. Koc […]

Motokoce

Koce na skuter czy motocykl to bardzo ciekawe rozwiązanie. Są one mocowane, specjalnymi rzepami itp. do pojazdu lub do pasa samego motocyklisty. Pod nimi można schować całe nogi. Niektóre modele maja też cześć osłaniającą klatkę piersiową.

Większość tego typu kocy wykonana jest z wodo i wiatroodpornego materiału. Niektóre mają też dodatkową warstwę ocieplającą.

Koc nie krępuje ruchów, szczególnie na skuterze. Trzeba się do niego jednak przyzwyczaić podczas jazdy.

Mufki

Mufki to element zakładany na manetki pojazdu. Dzięki nim nawet w nieocieplanych rękawicach, kiedy akurat pada czy temperatura niebezpiecznie zbliża się ku zeru, jest komfortowo. Motomufki zapewniają lepszą ochronę przed wiatrem, niż same rękawiczki, ponieważ otaczają całą manetkę waz dźwignią sprzęgła/hamulca powodując, że zimne powietrze z zewnątrz nie ma kontaktu z dłonią kierowcy ani z niczym, co do niej bezpośrednio przylega.

Rozmiar samych mufek jest dość duży. Na skuterze wygląda to dość komicznie, ale duża przestrzeń w środku powoduje, że nie ma problemu z wygodną obsługa manetek i dźwigni znajdujących się w mufkach.

Podobnie jak w wypadku kocy do mufek trzeba się przyzwyczaić.

Podgrzewane manetki

Nie do wszystkich skuterów znajdziecie dedykowane modele podgrzewanych manetek warto ich jednak poszukać. Ręce, narażone na działanie waitru i deszczu dość szybko marzną. Komfort jazdy wtedy znacznie spada. Zgrabiałymi palcami ciężko jest tez precyzyjnie operować dzwigniami. Można oczywiście kupić ciepłe rękawice z membraną, ale czasem nawet im przyda się dodatkowe wsparcie w postaci właśnie podgrzewanych gripów.

Odzież ogrzewana

ogrzewana odzież nie jest jeszcze u nas zbyt popularna. jednym z powodów jest zapewne cena. kamizelki czy podpinki nie są bowiem tanie. Przykładowo koszt kamizelki marki Klan to około 500 zł.

Jak to działa? Odzież (kamizelkę czy rodzaj bluzy) podpinamy specjalnym kablem do gniazda zapalniczki, o ile mamy takie na swoim motocyklu czy skuterze. Druga opcją jest zasilanie bezpośrednio z baterii.

KOMENTARZE