fbpx
A password will be e-mailed to you.

Szwajcarię znamy głównie z zegarków, serów i bankowości – wszystko to oczywiście słynne jest przez swoją jakość. Jednak motocyklistom powinna się kojarzyć jeszcze ze świetnymi ciuchami motocyklowymi IXS, które powróciły na nasz rynek!

 

Za sprawą sieci Dobre Sklepy Motocyklowe szwajcarska firma IXS ma szanse znowu wojować na naszym rynku. Predyspozycje ma ku temu spore, bowiem jednym z filarów jej oferty są 4 tekstylne kurtki turystyczne z serii Montevideo wraz z dopasowanymi spodniami. Każda z nich wyposażona jest w ochraniacze łokci, ramion i pleców poziomu 2, wydajny system wentylacji na klatce i plecach, rozbudowaną regulację, elementy odblaskowe, wbudowany kaptur z wodoodpornym kołnierzem i 12 kieszeni (dziewięć zewnętrznych, trzy wewnętrzne).

To już zwiastuje, że Montevideo mogą być dobrymi kompanami na bliższe i dalsze wyprawy, ale w tym przypadku liczy się nie tylko funkcja, ale i forma, czego dowodem jest nagrodzenie jej w konkursie Red Dot Design Award 2017, który nazywany jet „oscarami designu”. Jakby tego było mało, każdy model z serii różni się od siebie nie tylko wyglądem, ale i wyposażeniem oraz ceną, dzięki czemu z pewnością wybierzesz coś dla siebie. Zobaczmy zatem, w czym możesz wybierać:

IXS Montevideo RS 1000

Choć to komplet stricte turystyczny, to wyposażono go w sportowe smaczki jak slidery ramion i kolan. Żeby ułatwić dopasowanie zestawu do swoich preferencji, producent oferuje je w różnych kolorach. Już w standardzie zestaw wyróżnia się w zalewie takich samych turystycznych ciuchów, a dzięki kolorowym sliderom, będzie jeszcze lepiej! Do zestawu możesz także dokupić pikowaną kurtkę wewnętrzną oraz wypinaną membranę SOLO-TEX!

Cena: 1199 zł (kurtka), 999 zł (spodnie)

Montevideo AIR 2

Jeśli nie masz litości dla ciuchów i wymagasz od nich większej wytrzymałości, to z pewnością do gustu przypadnie Ci model AIR 2. Wzmocnienia ze skóry bawolej na ramionach, łokciach i kolanach nie tylko dobrze wyglądają, ale także zwiększają wytrzymałość w tych najbardziej narażonych na przetarcie miejscach. Tak jak w przypadku modelu RS1000, tak i AIRa można doposażyć w wypinaną wewnętrzną kurtkę czy membranę.

Cena: 1199 zł (kurtka), 999 zł (spodnie)

Montevideo ST

Model ST to już wejście w wyższą półkę. Już w standardzie kurtka wyposażona jest w membranę, ale nie to jest najważniejszą różnicą. Kluczowa jest tutaj zmiana materiału z poliestru na poliamid, co ma za zadanie zwiększyć wytrzymałość ciuchów. Reszta funkcjonalności oczywiście pozostaje na takim samym, wysokim poziomie.

Cena: 1599 zł (kurtka), 1249 zł (spodnie)

Montevideo ST LT

Dopisek „LT” oznacza w przypadku tej serii, że mamy do czynienia z najwyższym modelem. Co wyniosło ją na czoło serii? Przede wszystkim skórzane panele na łokciach, ramionach i kolanach, poliestrowe panele fluo oraz obszerne użycie poliamidu. Taki mix to gwarancja, że będziesz cieszył się tym kompletem naprawdę długo. Wypinana membrana, oczywiście znajduje się już w zestawie.

Cena: 1799 zł (kurtka), 1449 zł (spodnie)

 

Co do tego?

Ciuchy to jednak nie wszystko co Dobre Sklepy Motocyklowe mają do zaoferowania turystom. Na głowę przecież też trzeba coś założyć. Do serii Montevideo, świetnie będą pasowały kaski HJC z topowej serii RPHA – mianowicie modele RPHA-70 i RPHA-90. Skorupy obydwu wykonane są z wielowarstwowego laminatu włókien szklanych, węglowych, aramidowych i organicznych. Obydwa są także wyposażone w blendę, ale konstrukcyjnie są to dwa różne kaski.

70 to integral sportowo-turystyczny, natomiast 90-tka to szczękowiec i to nie byle jaki. W opinii zarówno prasy jak i użytkowników, uznawany jest za jednego z najcichszych szczękowców na rynku. Jednak bez względu na to czy wybierasz same ciuchy czy zestaw, DSM przygotowało dla Ciebie kilka udogodnień jak przedłużona , pięcioletnia gwarancja czy assistance. Ponadto każdy produkt dostępny na stronie dobresklepymotocyklowy.pl możesz samodzielnie zamówić do dowolnego salonu sieci i przymierzyć, bez konieczności zakupu rzecz jasna.

KOMENTARZE