fbpx
A password will be e-mailed to you.

Prestiżowe i zarazem jedne z największych w Europie. Obecne w portfolio Międzynarodowych Targów Poznańskich od 1992 roku, zwane przez znawców świata motoryzacyjnego Małą Genewą, czyli targi Poznań Motor Show ruszają już 28 marca.

Rokrocznie prezentowane są tu dziesiątki motoryzacyjnych premier światowych marek oraz aut koncepcyjnych. Na odwiedzających Poznań Motor Show czeka bogata ekspozycja samochodów, motocykli, kamperów i przyczep kempingowych, a także samochodów ciężarowych. To obowiązkowe wydarzenie dla każdego pasjonata motoryzacji oraz dla rodzin, które w wyjątkowej motoryzacyjnej atmosferze chcą spędzić czas. Tegoroczna edycja odsłoni zwiedzającym pojazdy w ramach czterech salonów: samochodowego, motocyklowego, caravaningowego oraz ciężarowego.

 

Poznań Motor Show to wyjątkowe wydarzenie dedykowane zarówno pasjonatom, jak również całym rodzinom, które na Międzynarodowych Targach Poznańskich mogą spędzić weekend w motoryzacyjnej atmosferze. Od lat z partnerami prezentujemy zwiedzającym premierowe pojazdy, samochody koncepcyjne, najpiękniejsze motocykle czy też najnowsze kampery i przyczepy kempingowe. Targi odbywają się pod hasłem motoryzacji jutra i wokół niego bardzo mocno budowany jest program zarówno od strony ekspozycji poprzez liczne samochody koncepcyjne, jak i za pośrednictwem Kongresu MOVE, gdzie z przedstawicielami świata biznesu, polityki oraz nauki rozmawiamy o kierunkach, w jakich zmierza branża. Całość programu Poznań Motor Show dopełniają dziesiątki wydarzeń towarzyszących, które w każdym roku dostarczają licznych emocji. Pokazy ekstremalnej jazdy na motocyklu, tory off roadowe, spotkania z gwiazdami telewizji i Internetu są obowiązkowymi punktami dla każdego gościa targów – mówi Dariusz Wawrzyniak, dyrektor targów Poznań Motor Show.

Gdzie odbędą się targi?

Międzynarodowe Targi Poznańskie
ul. Głogowska 14, 60-734 Poznań

Kiedy?

28-31.03.2019 r.

Godziny otwarcia

Press Day 28.03.2019, 08:00-14:00

VIP Day 28.03.2019, 14:00-19:00

Piątek 29.03.2019, 10:00-18:00

Sobota 30.03.2019, 10:00-18:00

Niedziela 31.03.2019, 10:00-18:00

Cena biletów

 

II przedsprzedaż

17.01-27.03

III przedsprzedaż

28-30.03

Press Day 28.03.2019

500 zł

brak

VIP Day 28.03.2019

120 zł

140 zł

Piątek 29.03.2019

25 zł

29 zł

Sobota 30.03.2019

30 zł

35 zł

Niedziela 31.03.2019

25 zł

29 zł

Czym jest VIP Day?

VIP Day to unikatowy moment podczas Poznań Motor Show. Jest to dzień dla największych pasjonatów motoryzacji oraz biznesowych przedstawicieli branży motoryzacyjnej. Ograniczona liczba biletów na VIP Day gwarantuje najwyższy komfort podczas zwiedzania targów. Można zwiedzić ekspozycje, zobaczyć premierowe pojazdy, porozmawiać z wystawcami, otrzymać limitowane pakiety informacyjne.

Stunt Wars Poland

Czym jest Press Day?

Press Day jest skierowany do osób ściśle powiązanych z branżą motoryzacyjną.
Na ten dzień zapraszamy media, przedstawiciel rządu i samorządów oraz przedstawicieli organizacji branżowych. Już od godzin porannych odbywają się na stoiskach wystawców konferencje prasowe największych marek oraz premiery motoryzacyjne. Bilety dostępne są online za pośrednictwem: bilety.mtp.pl, ticketmaster.pl, tixer.pl oraz stacjonarnie w salonach Empik oraz punktach Ruchu.

Motoryzacja jutra, czyli eksperci o elektromobilności oraz paliwa alternatywne

Ważną i merytoryczną częścią targów jest Kongres Move – Mobility & Vehicles, który porusza tematykę przyszłości motoryzacji z perspektywy zmian związanych z elektromobilnością. Podczas ubiegłorocznej edycji gościliśmy ponad 300 uczestników, wśród nich przedstawiciele administracji państwowej, samorządowej, zarządy oraz dyrekcje motoryzacyjnych central importerskich, izb i stowarzyszeń branżowych.

Poznań motor show

Jednak elektromobilność to tylko jeden ze sposobów zasilania aut. Z myślą o tych, którzy poszukują zamiennika dla benzyny czy diesla, Grupa MTP zorganizuje wraz z Koalicją Na Rzecz Autogazu targi paliw alternatywnych pn. Alternative Fuels Technology, które odbędą się w tym samym czasie, co Poznań Motor Show. A skupią się przede wszystkim na LPG, CNG, LNG i wodorze.

Na odwiedzających czeka niezliczona liczba atrakcji:

 • II edycja Kongres Move Mobility & Vehicles,
 • Poznań Motorbike Show,
 • Tory offroadowe na terenie zewnętrznym,
 • Arena Videoblogerów Motoryzacyjnych,
 • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej,
 • Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników i Lakierników,
 • IX Ogólnopolski Zlot Caravaningowy,
 • BlackZone
 • Stunt Wars Poland II – międzynarodowe zawody w stuncie motocyklowym
 • Targi paliw alternatywnych – Alternative Fuels Technology

Poznań Motor Show 2019 odbywać się będzie w pawilonach 1, 2, 3, 3A, 4, 5, 5A, 5G, 6, 7A, 8, 8A, 15.0, a także na terenie otwartym.

 

Wydarzenia targowe

Motor Show Press Awards

Motor Show Press Awards W tym roku, już po raz szósty rozstrzygnięty zostanie plebiscyt o nagrody dziennikarzy motoryzacyjnych. Jedynym kryterium wyłonienia nagrody jest subiektywne spojrzenie poszczególnych członków Kapituły. Pod uwagę w ocenie brane jest wszystko to, co związane
z motoryzacją. Warunek jest tylko jeden – nagradzana osoba musi być obecna na targach,
a nagradzany produkt musi być eksponowany na Poznań Motor Show. W zeszłym roku przyznano
aż 17 nagród.

W tym roku w kapitule zasiądą:

 • Katarzyna Frendl – Motocaina.pl
 • Kuba Bielak – TVN Turbo
 • Adam Kornacki – TVN Turbo
 • Michał Brzozowski – Motogen.pl
 • Rafał Jemielita – Playboy / Autostuff.pl
 • Piotr Kozłowski – CampRest
 • Wojciech Kukuła – Flota
 • Stanisław Sewastianowicz – Auto Świat
 • Jacek Ociepko – Motocykl
 • Piotr Wielgus – Menedżer Floty
 • Sebastian Klauz – Polskicaravaning.pl
 • Szymon Piaskowski – Auto Motor i Sport
 • Lech Potyński – Świat Motocykli
 • Marcin Śliwa – Moto.rp.pl

Wręczenie nagród odbędzie się 28 marca o godzinie 18:00 w Centrum Prasowym
na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

II Stunt Wars Poland

Międzynarodowe zawody stunt ridingu, czyli freestylu motocyklowego. Ich organizatorzy to ludzie
z pasją i sercem do sportowych motocykli. Od wielu lat czynnie udzielający się na polskiej scenie stuntu współorganizując, wspierając i promując wydarzenia.

Związani z organizacją eventów, także zawodowo, postanowili połączyć doświadczenie z pasją, aby podczas Poznań Motor Show stworzyć niezapomniane zawody dla międzynarodowej społeczności i widowisko dla wszystkich zwiedzających! Głównym sponsorem zawodów jest firma Motul.

Na uczestników zawodów czekają nagrody pieniężne. Za zdobycie pierwszego miejsca, laureat zdobędzie 6000 zł.

 

Poznań Bike Show

Poznań Motorbike Show to druga edycja konkursu na motocykle customowe, organizowana podczas Poznań Motor Show. Wszystkich twórców wyjątkowych i spersonalizowanych motocykli zachęcamy do udziału! Wszystkich pasjonatów oryginalnych i wyjątkowych rozwiązań zapraszamy do licznego stawienia się w pawilonie 7A, gdzie przygotowana zostanie ekspozycja motocykli przeznaczonych
do głosowania. Zwycięzca zdobędzie Nagrodę Publiczności.

Tegoroczne kategorie, w jakich sędziowie ocenią zgłoszone motocykle:

 • Freestyle
 • Modified Harley
 • Cafe Racer

 

KOMENTARZE