fbpx
A password will be e-mailed to you.

Cykl zawodów na minimotocyklach co roku zyskuje na popularności.Patrząc na projekt kalendarza na sezon 2020, sytuacja raczej nie ulegnie zmianie, bo organizatorzy oprócz tradycyjnych wyścigów, przygotowali także endurance!

Przypomnijmy, że Puchar Polski Pit Bike SM, w autonomicznej formule, ma na swoim koncie dwa pełne sezony. Frekwencja na tak młodą dyscyplinę zachwyca nie tylko organizatorów, ale wszystkich fanów motoryzacji. Szczególnie dlatego, że w szranki na torze stają również najmłodsi zawodnicy. W zeszłym sezonie w najmłodszej klasie rywalizowało ponad dwadzieścia osób. A przypomnijmy, że po wprowadzeniu minimotocykli, jako oddzielnej dyscypliny pod skrzydłami Polskiego Związku Motorowego, wiek startów udało się obniżyć z dwunastu do ośmiu lat. Łącznie na pojedynczych rundach w sezonie 2019, stawiała się ponad setka uczestników klas: Stock 90, Stock 125, Stock 150, Stock 150 Junior, Pit Ladies, Super Pit i jazd pokazowych.

Zawody Pucharu Polski Pit Bike SM rozgrywają się na torach całego kraju. Biorąc pod uwagę, że na paddocku rozstawiają się całe rodziny, a zaplanowanie logistyki jest sporym wyzwaniem, organizator podaje do publicznej wiadomości projekt terminarza Pucharu Polski Pit Bike SM 2020. – Zaznaczamy, że mogą nastąpić jeszcze zmiany, choć osobiście liczę, że tak nie będzie, informację tę podajemy za zgodą Głównej Komisji Motocyklowej PZM- mówi Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń. -Na pewno będzie łatwiej zaplanować sezon, biorąc pod uwagę podane daty. Do zobaczenia w majówkę, tradycyjnie w Koszalinie odbędzie się tam pierwsza runda.

Projekt kalendarza:
Impreza:
Endurance Pit Bike, Awix Racing Arena, 4 lub 5 kwietnia 2020

Puchar Polski Pit Bike SM 2020
1 runda:
Koszalin, 2 maja 2020
2 runda: Tor Słomczyn k. Warszawy, 30 lub 31 maja 2020

3 runda: Stary Kisielin, 15 sierpnia 2020
4 runda: Bydgoszcz, 10 października 2020

Termin rezerwowy: Awix Racing Arena Toruń, 5-6 września 2020

KOMENTARZE