fbpx

Brytyjczyk Sam Lowes zwyciężył w swoim domowym wyścigu na torze Donington Park z przewagą ponad 11 sekund nad broniącym tytułu mistrza świata Kenanem Sofuoglu.

Sensacją było trzecie miejsce, które zajął niespodziewanie zawodnik zespołu Parkingo MV Augusta Corse Roberto Rolfo. To pierwsze podium tej marki w mistrzostwach świata od 1976 r., kiedy to Giacomo Agostini zwyciężył w klasie 500 ccm na torze Nurnburgring. Rolfo pojechał znakomicie – z 15 miejsca startowego wyszedł na trzecią pozycję na finiszu.

Sam Lowes (Yakhnich Motorsport Yamaha) konsekwentnie kontrolował przebieg wyścigu z ponad sekundową przewagą nad Sofuoglu (Mahi Racing Team India Kawasaki), a na ostatnim okrążeniu zaimonował szybkością i uzyskał sporą przewagę.

Po wyścigu w Conington Park Lowes prowadzi w klasyfikacji generalnej (95 punktów). Ma przewagę aż 30 pkt. nad Kenanem Sofuoglu. Trzeci jest Fabien Foret (Mahi Racing Team India Kawasaki) z dorobkiem 61 pkt.