fbpx
A password will be e-mailed to you.

Kawasaki Mahi Racing Team India odniósł drugie w sezonie zwycięstwo w Mistrzostwach Świata Supersport. Tym razem na torze Aragon jako pierwszy finiszował Fabien Foret. Jego kolega z zespołu, mistrz świata Kenan Sofuoglu musiał wycofać się z wyścigu.

Fabien Foret, mistrz świata z 2002 r., dzięki 16. zwycięstwu w karierze, objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej WSS.

Advertisement

Wyścig miał dramatyczny, pełen trudnych do przewidzenia zdarzeń przebieg. Aktualny mistrz świata, Kenan Sofuoglu miał awarię hamulców. Jego największy konkurent Sam Lowes (Yakhnich Motorsport Yamaha) również odpadł i to na ostatnim okrążeniu z powodu awarii skrzyni biegów. Przez kilka okrążeń prowadził Scot Kev Coghlan (DMC Lorenzini Racing Team), ale upadek wyeliminował go z wyścigu.

Po raz drugi dobrze pojechał debiutant Michael van der Mark (Pata Honda World Supersport), który ponownie stanął na podium, zajmując drugie miejsce przed Lucą Scassa (Kawasaki Intermoto Ponyexpres).

Advertisement

Te niespodziewane wydarzenia doprowadziły do przetasowań w klasyfikacji generalnej. Foret jest pierwszy z dorobkiem 38 punktów, na drugiej pozycji plasuje się van der Mark z dorobkiem tylko o dwa punkty mniejszym. Trzeci, podobnie jak w wyścigu, jest Scassa, który zgromadził 26 punktów i wyprzedził Kenana Sofuoglu, który ma na koncie 25 punktów za zwycięstwo w inaugurującym wyścigu w Australii. Podobnie Sam Lowes ma tylko 20 punktów zdobytych w Australii i z tym dorobkiem zajmuje szóste miejsce za Andreą Antonellim.

KOMENTARZE