fbpx
A password will be e-mailed to you.

Na torze MotorLand w Aragonii Kenan Sofuoglu wygrał swój pierwszy wyścig w tym sezonie.

W pierwszej części wyścigu brylował zwycięzca poprzedniej, australijskiej rundy, Jules Cluzel (MV Agusta RC – Yakhnnich Motorsport). Później utworzyła się ścisłą czołówka, w której oprócz Cluzela znaleźli się Kenan Sofuoglu (Mahi India Kawasaki Team), Michael van der Mark (Pata Honda World Supersport Team) oraz Kev Coghlan (DMC Panavto-Yamaha).

Na 12 okrążeniu Cluzel i Coghlan zderzyli się. Francuz zakończył wyścig, a Brytyjczyk pozbierał się i kontynuował jazdę. Mimo upadku udało mu się zająć 5 miejsce. Van der Mark, który jechał za nimi, wyraźnie zwolnił, co pozwoliło Kenanowi Sofuoglu finiszować spokojnie na pierwszym miejscu. Trzecie miejsce zajął Florian Marino (Kawasaki Intermoto Ponyexpres).

W klasyfikacji łącznej prowadzi Coghlan (31 pkt.), drugi jest Marino (29), trzeci de Rosa (26). Czwarte i piąte miejsca zajmują Sofuoglu i Cluzel z 25 punktami każdy.