fbpx
A password will be e-mailed to you.

Wicemistrza świata w kategorii Supersport Kenana Sofuoglu prześladuje pech. Nie zdobył punktów w kolejnym wyścigu, tym razem z powodu awarii sprzęgła.

Pechowo zaczęło się już po kwalifikacjach na włoskim torze Imola, gdy zważono motocykl Sofuoglu (Kawasaki Mahi Racing Team India). Okazało się, że jest lżejszy o 200 gramów niż wymagają tego przepisy. Za karę musiał wystartować z drugiego rzędu, a nie z pierwszego, który zdobył w kwalifikacjach. Mimo to na drugim okrążeniu objął prowadzenie i wydawało się, że zaliczy już na swoje konto 25 punktów za pierwsze miejsce na podium. Sam zresztą mówił po wyścigu, że jechał zrelaksowany, nie obawiając się zagrożenia, mimo że dość mocno naciskał go Włoch Lorenzo Zanetti (Pata Honda World Supersport Team). Niestety na 13 okrążeniu motocykl wicemistrza po prostu przestał jechać. Awaria sprzęgła wykluczyła Kenana z wyścigu.

W ten sposób nieoczekiwanie na cztery okrążenia przed metą Zanetti objął prowadzenie i stanął na najwyższym podium. Na drugim miejscu finiszował jego kolega z zespołu Michael van der Mark, a na trzecim Florian Marino (Kawasaki Intermoto Ponyexpres). Pecha miał w tym wyścigu również Jules Cluzel (MV Agusta RC – Yakhnich Motorsport), mimo że wystartował z pole position, wywrotki na 6 i 8 okrążeniu wyeliminowały go z walki o podium, ale ukończył wyścig na 15 miejscu.

W klasyfikacji generalnej I miejsce zajmują van der Mark i Marino, obaj z 65 punktami. Formalnie van der Mark jest pierwszy, ponieważ zajął w wyścigu wyższe miejsce. Trzeci jest Zanetti – 49. Sofuoglu z 25 punktami zajmuje 9 miejsce.