fbpx
A password will be e-mailed to you.

Świat Motocykli na Ogólnopolskiej Wystawie Motocykli i Skuterów będzie inny niż wszyscy. Na naszym stoisku zobaczycie zabytki rodem z PRL-u.

Podczas Ogólnopolskiej Wystawy Motocykli i Skuterów, która odbędzie się w Warszawie w centrum wystawienniczym MT Polska przy ul. Marsa 56 już za dwa tygodnie w dniach 28.02-02.03, również redakcja Świata Motocykli będzie miała swoje stoisko.

Tym razem postanowiliśmy zrobić ukłon w stronę fanów polskiej powojennej motoryzacji i zaprezentować kilkanaście maszyn rodem z PRL-u. Oprócz seryjnych motocykli takich jak SHL M17, Junak M10, WSK, czy Komar ”sztywniak„, chcemy pokazać unikatowe konstrukcje będące maszynami budowanymi specjalnie do sportu jak terenowa Osa czy wyścigowa WFM.

Zaprezentujemy też konstrukcje które nigdy nie weszły do seryjnej produkcji i utknęły w fazie prototypowej. Mamy nadzieję, że w ogromnej hali wystawienniczej, pełnej najnowszych osiągnięć przemysłu motocyklowego zainteresowaniem będzie cieszyć się także nasze stoisko przypominające nieco starsze maszyny, które kilkadziesiąt lat temu były polską codziennością, a dzisiaj budzą życzliwe uśmiechy i coraz cześciej stają się obiektami kolekcjonerskimi.

Oczywiście przy takiej okazji nie może zabraknąć niestrudzonego propagatora krajowej myśli technicznej – Włodzimierza Gąsiorka, który częścią swoich zbiorów zasili nasze stoisko.

Advertisement

Zapraszamy więc wszystkich zainteresowanych na wystawę, a jeżeli ktokolwiek z Was dysponuje unikatowym polskim powojennym motocyklem (lub jego fragmentami) i chciałby się nim pochwalić podczas wystawy na naszym stoisku, prosimy o kontakt mailowy na adres: [email protected]. Co prawda ekspozycję mamy już niemal gotową, a czasu jest niewiele, ale w wyjątkowych wypadkach może zdążymy się jeszcze jakoś porozumieć?

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia niewielkiej galerii zdjęć polskich konstrukcji motocyklowych – maszyn które po II wojnie zmotoryzowały nasz kraj

KOMENTARZE