fbpx
A password will be e-mailed to you.

Dzięki wygraniu obu wyścigów na włoskim torze Imola Jonathan Rea wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji Mistrzostw Świata Superbike.

To były bardzo dobre dni dla Jonathana Rea (Pata Honda World Superbike Team). W pierwszym wyścigu objął prowadzenie po starcie i już go nie oddał. W połowie dystansu wypracował przewagę, która pozwoliła mu kontrolować przebieg rywalizacji. O pozostałe miejsca na podium walczyli Chaz Davies (Ducati Racing Team), Tom Sykes (Kawasaki Racing Team), Sylvain Guintoli (Aprilia Racing Team), Loris Baz (Kawasaki Racing Team) i Davide Giugliano (Ducati Superbike Team). Na finiszu najlepsi okazali się Davis i Sykes.

Advertisement

W drugim wyścigu Rea znów popisał się świetnym startem, ale równie dobrze wystartowali Gulintoli i Giugliano. Znów jednak powtórzyła się sytuacja z pierwszych zawodów. Rea wyprzedził stawkę jeszcze bardziej, miał prawie 5-sekundową przewagę, a za jego plecami toczyła się walka o dalsze miejsca. Davis powtórzył swój rezultat z pierwszego wyścigu, a trzeci przejechał linię mety Guintoli.

Advertisement

Dzięki dwóm zwycięstwom Jonathan Rea prowadzi w klasyfikacji generalnej (139 punktów). Na drugie miejsce spadł Tom Sykes (135). Trzeci jest Sylvain Guintoli (123), a czwarty bardzo blisko Loris Baz (119).

KOMENTARZE