fbpx
A password will be e-mailed to you.

Lowes, który miniony sezon mistrzostw w klasie Supersport zakończył na trzecim miejscu, tym razem uzyskał w pierwszej kwalifikacji na australijskim torze Phillip Island najlepszy czas okrążenia 1’32.545. Mistrz świata Kenan Sofuoglu (teraz w zespole MAHI Racing Team India; niech was nie zmyli nazwa – to fabryczny zespół Kawasaki) zajął drugie miejsce z czasem gorszym o […]

Lowes, który miniony sezon mistrzostw w klasie Supersport zakończył na trzecim miejscu, tym razem uzyskał w pierwszej kwalifikacji na australijskim torze Phillip Island najlepszy czas okrążenia 1’32.545. Mistrz świata Kenan Sofuoglu (teraz w zespole MAHI Racing Team India; niech was nie zmyli nazwa – to fabryczny zespół Kawasaki) zajął drugie miejsce z czasem gorszym o ponad sekundę.

Jules Cluzel, który w 2012 r. toczył z Sofuoglu wyrównaną walkę o mistrzowski tytuł, zmienił nie tylko barwy, lecz także klasę – na Superbike. Z Hondy CBR 600 RR przesiadł się na Suzuki GZX-R 1000 i będzie jeździł w zespole Fixi Crescent Suzuki. Cluzel nie błyszczał jednak podczas pierwszego dnia kwalifikacji.

Najlepszy czas uzyskał Michel Fabrizio z zespołu Red Devils Roma Aprilia. Drugi był Eugene Laverty, również na motocyklu Aprilia RSV4 Factory (Aprilia Racing Team). Trzecie miejsce przypadło Marco Melandriemu (BMW Motorrad GoldBet SBK).

KOMENTARZE