fbpx
A password will be e-mailed to you.

Na torze w Assen panowała bardzo zmienna pogoda, również wyścigi przyniosły sporo niespodzianek.

Pierwszy wyścig w Mistrzostwach Świata Superbike został przerwany z powodu deszczu. Zwycięzcą został Sylvain Guintoli (Aprilia Racing Team), który prowadził przez cały czas po znakomitym starcie. Ścigali go Jonathan Rea (Pata Honda World Superbike Team) oraz Loris Baz i Tom Sykes (Kawasaki Racing Team). Gdy pojawiła się czerwona flaga Sykes wyprzedził już zarówno swojego kolegę z zespołu, jak i Jonathana Rea, którego sklasyfikowano na trzeciej pozycji.

Rea zwyciężył w drugim wyścigu. Drugi był Alex Lowes (Voltcom Crescent Suzuki) – to było jego pierwsze podium w WSBK. Na trzecim miejscu dojechał Davide Giugliano (Ducati Racing Team).

W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi Tom Sykes (108 pkt.), drugi jest Sylvain Guintoli (96), trzeci Loris Baz (93). Zbliża się do niego Jonathan Rea (89).

W klasie Supersport wyścigu nie ukończył faworyt, aktualny mistrz świata Kenan Sofuoglu (Kawasaki Mahi Racing Team India). Jechał po zwycięstwo, ale najpierw popełnił błąd, po którym spadł na siódmą pozycję. Kiedy odrabiał straty, jego motocykl uległ awarii, i Turek musiał wycofać się z wyścigu. To drugi z trzech dotychczasowych wyścigów, w którym nie zdobył żadnego punktu.

Wyścig supersportów wygrał przed swoją publicznością Michael van der Mark (PATA Honda World Supersport. Drugie miejsce zajął drugi zawodnik zespołu Kawasaki Intermoto Ponyexpres Florian Marino, trzeci był Jules Cluzel (MV Agusta RC-Yakhnich), a czwarty Kev Coghlan (DMC Panavto-Yamaha). W klasyfikacji generalnej na pierwsze miejsce wysunął się Marino (49 pkt.), za nim są van der Mark (45), Coghlan (44) i Cluzel (41). Sofuoglu z 25 punktami zajmuje 7 miejsce.