fbpx
A password will be e-mailed to you.

Motocykliści Hondy przygotowujący się do startu w MŚ klas Superbike i Supersport, mają za sobą udane, pierwsze testy nowych modeli CBR600RR i CBR1000RR Fireblade.

Motocyklowe mistrzostwa świata klas Superbike i Supersport rozpoczną się już za miesiąc od wyścigów na australijskim torze Phillip Island w ostatni weekend lutego. To właśnie w Australii swoje pierwsze w tym roku testy przeprowadzili zawodnicy zespołu Honda World Superbike Team.


REKLAMA

24-letni Irlandczyk Jonathan Rea oraz debiutujący w World Superbike, były zawodnik MotoGP i mistrz świata klasy 250ccm, 30-letni Japończyk Hiroshi Aoyama, spędzili na wyspie Filipa trzy dni, testując tegoroczną, zupełnie nową wersję flagowego modelu Honda CBR1000RR.W Australii na motocyklistów czekały też dobre wieści. Choć zmieniła się nazwa ekipy, firma Castrol nadal pozostaje jednym z głównych sponsorów zespołu prowadzonego przez holenderskich kuzynów Ten Kate. W tym sezonie Honda świętuje także 20-lecie istnienia modelu Fireblade, dlatego oczekiwania i ambicje obu zawodników są wysokie. Rea i Aoyama wykorzystali idealne warunki pogodowe, testując nowe podwozie, zawieszenie oraz rozwijając wprowadzony w połowie poprzedniego sezonu system elektroniczny ride-by-wire.

„Mamy za sobą trzy udane dni, podczas których pokonaliśmy mnóstwo okrążeń i przetestowaliśmy szereg części – powiedział bardzo zadowolony Rea. – Wykonaliśmy także kilka symulacji wyścigu, przejeżdżając dużą liczbę okrążeń pod rząd. Dzięki temu wiemy dokładnie, gdzie się znajdujemy.”

Trzeciej Hondy CBR1000RR w World Superbike dosiądzie były kolega zespołowy Aoyamy z klasy 250ccm, Włoch Raffaele De Rosa, reprezentujący barwy ekipy Pro Ride Motorsports.W kategorii Supersport aż 17 z 32 zgłoszonych do startu zawodników dosiądzie modelu Honda CBR600RR. Część z nich zakończyła właśnie dwudniowe testy na hiszpańskim torze Almeria, gdzie najlepszy czas uzyskał szósty rok temu w klasyfikacji generalnej, Sam Lowes. Brytyjczyk wystartuje w tym roku w polskim zespole Bogdanka PTR Honda. W serii znów zobaczymy Polaka, Pawła Szkopka, nadal w barwach Bogdanki, podczas gdy najbardziej utytułowany zespół w klasie, Ten Kate Honda, reprezentował będzie Australijczyk Broc Parkes.

Kolejne i ostatnie, dwudniowe testy dla zawodników klas Superbike i Supersport odbędą się w Australii, na kilka dni przed pierwszą rundą sezonu. Już 31 stycznia rozpoczną się z kolei trzydniowe, pierwsze w tym roku testy MotoGP na torze Sepang w Malezji.


REKLAMAREKLAMA


 

Źródło: Honda Poland

KOMENTARZE


REKLAMA