fbpx
A password will be e-mailed to you.

Sezon 2011 był bardzo udany dla zawodników Hondy w motocyklowych mistrzostwach świata klas Superbike i Supersport, przynosząc kolejne zwycięstwa dla modelu CBR.

Kończący się właśnie rok oznaczał powrót legendarnych barw Castrol Honda na pola startowe World Superbike. To właśnie w takim malowaniu po mistrzowskie tytuły sięgał dekadę temu Amerykanin Colin Edwards.

W tym sezonie modelu CBR 1000RR w barwach Castrol Honda dosiedli Jonathan Rea oraz Ruben Xaus. O ile Hiszpan miał sporego pecha i zmagał się z licznymi kontuzjami, opuszczając część wyścigów, Irlandczyk od samego początku zapowiadał walkę o mistrzowski tytuł.

Co prawda również i jego kontuzja ręki zmusiła do opuszczenia niemal jednej trzeciej sezonu, ale aż w pięciu z trzynastu wyścigów które ukończył, Rea stawał na podium, sięgając po dwa zwycięstwa, znów wygrywając w holenderskim Assen oraz włoskiej Imoli.

Decyzja o pozostaniu w barwach prowadzonej przez holenderskich kuzynów Ten Kate ekipie, na sezon 2012 wydawała się więc oczywista. Do Irlandczyka dołączy w nadchodzącym roku inny filar Hondy, Japończyk Hiroshi Aoyama, który ostatnie dwa sezony spędził w MotoGP po wywalczeniu ostatniego w historii tytułu mistrza świata kategorii 250 ccm. Obaj zawodnicy, dosiadając nowego modelu Hondy CBR 1000RR Fireblade, liczą na walkę o mistrzowski tytuł i mają już za sobą pierwsze testy w Katarze.

Honda ma na swoim koncie także udany sezon w klasie Supersport, zakończony z tytułem drugiego wicemistrza świata dla Francuza, Fabiena Foret. Po liczne zwycięstwa i podia, za sterami modelu CBR 600RR, sięgali w tym roku m.in. Foret oraz Brytyjczycy; Gino Rea, James Ellison i Sam Lowes, który w sezonie 2012 zamierza walczyć o mistrzostwo w barwach polskiego zespołu, Bogdanka PTR Honda. Rywalizacja MŚ World Superbike i Supersport rozpocznie się w lutym na australijskim torze Phillip Island.

KOMENTARZE