fbpx
A password will be e-mailed to you.

Na bardzo trudnym torze Agueda belgijski zawodnik i jego motocykl Suzuki RM-Z 450 nie dali najmniejszych szans rywalom. Desalle, który podczas Grand Prix Portugalii wywalczył trzecie pole w tym sezonie, pewnie kontrolował oba wyścigi pokonując broniącego tytułu Mistrza Świata, Antonio Cairoli (KTM).REKLAMA Wygrywając oba biegi ścigający się na Suzuki Desalle osiągnął w tym sezonie niesamowitą, […]

Na bardzo trudnym torze Agueda belgijski zawodnik i jego motocykl Suzuki RM-Z 450 nie dali najmniejszych szans rywalom. Desalle, który podczas Grand Prix Portugalii wywalczył trzecie pole w tym sezonie, pewnie kontrolował oba wyścigi pokonując broniącego tytułu Mistrza Świata, Antonio Cairoli (KTM).


REKLAMA

Wygrywając oba biegi ścigający się na Suzuki Desalle osiągnął w tym sezonie niesamowitą, pięćdziesięcioprocentową skuteczność. Na dwanaście rozegranych do tej pory wyścigów aż sześć wygrał zawodnik zespołu Rockstar Energy Suzuki World. Dzięki kolejnej, trzeciej już w tym roku wygranej Clement Desalle powiększył swoją przewagę nad drugim w klasyfikacji generalnej WMX1 Cairolim z sześciu do dwunastu punktów. W kolejny weekend, dziewiętnastego czerwca odbędzie się Grand Prix Hiszpanii na torze La Baneza, które zakończy ciąg trzech GP rozgrywanych tydzień po tygodniu.

Clement Desalle:

„Wspaniale jest tak wygrywać. Nie jestem jednak do końca zadowolony, bo pomimo tryumfu nie uniknąłem błędów. Tony doganiał mnie w obu biegach. Dzięki opanowaniu udało mi się dowieźć cenny komplet punktów do mety. Zależało mi przede wszystkim na uniknięciu wywrotki. Dobrze jest uczyć się prowadzenia w wyścigu i jazdy pod presją. Nawet, gdy byłem na trzeciej pozycji, spokojnie czekałem na dogodne okazje do wyprzedzania, nie ryzykowałem. Tor był dziś bardzo trudny i kamienisty. Udało mi się wygrać i powiększyć przewagę w klasyfikacji generalnej.”

Wyniki GP Portugalii

1. Clement Desalle (BEL, Rockstar Energy Suzuki World MX1), 50 p.

2. Antonio Cairoli (ITA, KTM), 44 p.

3. Evgeny Bobryshev (RUS, Honda), 36 p.

Klasyfikacja Generalna

1.Clement Desalle Suzuki   249 p.


REKLAMAREKLAMA


2. Antonio Cairoli  KTM   237 p.

3. Steven Frossard Yamaha   213 p.

Źródło: Suzuki

ZOBACZ TAKŻE:

Puchar Polski FMX

Supermoto w Poznaniu

Motocykle – ogłoszenia

 

KOMENTARZE


REKLAMA