fbpx
A password will be e-mailed to you.

Tegoroczny World Ducati Week wyrównał rekord poprzedniego – z 2012 r. Uczestniczyło w nim 65 tysięcy osób. Zobacz relacje foto i wideo.

Ósma edycja największej imprezy miłośników motocykli Ducati odbyła się w miniony weekend na torze im. Marco Simoncellego w Misano. Zgromadziła 65 tys. uczestników, czyli tyle co przed dwoma laty, mimo że trwała o jeden dzień krócej – od piątku do niedzieli.

Jedną z atrakcji był wyścig byłych i obecnych zawodników Ducati (MotoGP i SBK) Diavel Drag Race by Tudor na motocyklach Ducati Diavel Carbon. Zwyciężył Regis Laconi (były zawodnik SBK), drugi był Matteo Baiocco (kierowca testowy SBK), trzeci Andrea Dovizioso (Moto GP Ducati Team), czwarty zaś Michele Pirro (kierowca testowy Ducati Team w MotoGP). W wyścigu wzięli udział również: Troy Bayliss, Carlos Checa, Andrea Iannone, Yonny Hernandez, Davide Giugliano, Chaz Davies oraz takie legendy sportów motocyklowych jak Carl Fogarty i Pierfrancesco Chili.

Wśród wielu innych atrakcji była też premiera nowego Ducati Scramblera. Można go było obejrzeć w zamkniętym kontenerze, do którego przez wszystkie trzy dni ustawiała się kolejka.

Pokazano kolekcję sperbike’ów Ducati, zawodnicy teamu rozdawali autografy, odbywały się jazdy testowe i pokazy stuntu na motocyklach Ducati. Zobaczcie zdjęcia i relacje wideo z tego wydarzenia.

Więcej relacji w naszym dziale wideo.

KOMENTARZE