fbpx
A password will be e-mailed to you.

Wójcik Racing Team wystawi dwie Yamahy R1 w specyfikacji 2018 w pełnym cyklu motocyklowych mistrzostw świata FIM EWC w sezonie 2018-2019. Do sprawdzonej trójki z klasie EWC dołączy drugi zespół rywalizujący w kategorii Superstock.

Po ubiegłorocznym zdominowaniu motocyklowych mistrzostw Polski, ekipa Grzegorza Wójcika ściga się w pełnym cyklu MŚ w wyścigach długodystansowych, FIM EWC, którego sezon 2017-2018 zakończy się w ostatni weekend lipca prestiżowym wyścigiem Suzuka 8 Hours w Japonii. Wójcik Racing Team wystartuje tam jako pierwszy polski zespół w 40-letniej historii tej legendarnej imprezy.


REKLAMA

Jeszcze jeden zespół

Imponujące wyniki w debiutanckim sezonie w FIM EWC, a także chęć pomocy i rozwoju młodych talentów sprawiły, że do doświadczonej trójki w składzie Marek i Paweł Szkopek oraz Paweł Górka, w sezonie 2018-2019 dołączy drugi, juniorski zespół.

powstaje nowy zespół!

Wójcik Racing Team 2 weźmie udział w zmaganiach klasy Superstock 1000, wystawiając Yamahę R1 na oponach Dunlop, z numerem 777. Dosiądą jej najmłodsze gwiazdy polskich wyścigów, 26-letni Adrian Pasek oraz zaledwie 18-letni Kamil Krzemień. Ten ostatni przebojem zadebiutował niedawno na R1-ce w barwach stołecznego zespołu, stając na podium podczas rundy europejskich mistrzostw Alpe Adria na węgierskim Pannonia Ringu.

Obaj juniorzy będą mogli uczyć się nie tylko od kolegów z pierwszego zespołu, ale także od doświadczonego Daniela Bukowskiego, który uzupełni trójkę Wójcik Racing Teamu 2 jako lider i mentor ekipy. Rezerwowym będzie z kolei wracający do zdrowia po kontuzji kolana Bartek Wiczyński, który w poprzednim sezonie wywalczył w barwach Wójcik Racing Teamu tytuł mistrza Polski klasy Superstock 1000.

To będzie sezon pełen emocji!

Powstaje nowy zespół!

Sezon 2018-2019 ponownie liczył będzie pięć wyścigów, w tym dwa 24-godzinne klasyki; Le Mans i Bol d'Or oraz ośmiogodzinne zmagania na słowackim Slovakiaringu, niemieckim Oschersleben i japońskiej Suzuce. Pierwsza runda, Bol d'Or, już w dniach 15-16 września na słynnym torze Paul Ricard na Lazurowym Wybrzeżu, gdzie do walki stanie aż 59 ekip z całego świata, z czego aż 42 rywalizujące w pełnym cyklu. Za przygotowanie obu polskich maszyn odpowiadał będzie szef techniczny Wójcik Racing Teamu, Roman Maksymiuk.


REKLAMAREKLAMA


– mówi szef zespołu, Grzegorz Wójcik.

Już w najbliższy weekend Wójcik Racing Teamu wystartuje na japońskiej Suzuce w ostatniej rundzie FIM EWC sezonu 2017-2018. Relacje z wyścigu w niedzielę, 29 lipca, na antenie Eurosportu 2.

Więcej informacji na profilu zespołu na Facebooku, pod adresem

oraz na Instagramie

KOMENTARZE


REKLAMA