fbpx
A password will be e-mailed to you.

Dwa motocykle walczyć będą o najwyższe lokaty w 24-godzinnym, legendarnym wyścigu motocyklowym. Zawodników na starcie zobaczymy 20 kwietnia, ale już w najbliższy poniedziałek zespół rozpoczyna oficjalne testy.

Podobnie, jak podczas 24-godzinnego wyścigu Bol D’or, Wójcik Racing Team również w Le Mans wystawi do rywalizacji dwa motocykle. Od poniedziałku zespół rozpoczyna oficjalne testy na francuskim torze Bugatti. – Tak jak zapowiadaliśmy podczas pierwszej rundy FIM EWC 2018-2019, oba motocykle w barwach Wójcik Racing Team walczyć będą w pełnym cyklu mistrzostw świata- potwierdza szef zespołu, Grzegorz Wójcik.

Advertisement

– Uzupełniliśmy skład zawodników o nowe nazwiska, są to mocni gracze, którzy zapewnią kibicom dodatkowe emocje, a zespołowi pozwolą ulokować się na jak najwyższym miejscu tabeli. Na to wszyscy liczymy. Nasz cel to ujrzeć szachownicę o 15:00 w Wielkanocną Niedzielę, przywożąc do mety jak największą ilość punktów. Jesteśmy również faworytami w pucharze Dunlop Independent Trophy i zamierzamy powtórzyć sukces z ostatniej rundy.

Ekipa Racing Team

Na oficjalnych testach FIM Endurance World Championship 24 Heures Motos stawi się pełen skład przewidziany na wyścig, stanowiący drugą rundę zmagań cyklu. Największe zmiany nastąpią za sterami Yamahy startującej z numerem 77. Na motocyklu w specyfikacji EWC zmieniać będzie się doskonale znany nie tylko w kraju, ale i na arenie międzynarodowej, aktualny mistrz Polski w klasie królewskiej, Marek Szkopek, Gino Rea- zawodnik m.in. British Superbike, Moto2 i WSBK oraz utytułowany słoweński zawodnik Marko Jerman. Jako rezerwowy zawodnik tej ekipy w pogotowiu czuwać będzie Christoffer Bergman.

Advertisement

Druga ekipa, startująca w klasie Superstock to zawodnicy, którzy w wielkim stylu zadebiutowali we wrześniu na Bol D’or. Juniorska drużyna pojedzie bez zmian personalnych. Yamaha z numerem startowym 777 to Adrian Pasek, aktualny II wicemistrz Polski w klasie Superstock 1000, Philipp Steinmayr, trzeci zawodnik superbike-ów w europejskiej serii Alpe Adria, aktualny wicemistrz Austrii oraz najmłodszy na pokładzie- Kamil Krzemień. Na rezerwie Artur Wielebski, który w teamie wraca w tym sezonie na pełen etat do klasy.

24-godziny wyścig 24 Houres Motos Le Mans rozpocznie się 20 kwietnia, o godzinie 15:00 od sprintu do motocykli, a zakończy dokładnie dobę później. Zmagania sześćdziesięciu teamów, tradycyjnie będzie można śledzić na antenie Eurosport2.

KOMENTARZE