fbpx
A password will be e-mailed to you.

Prawdopodobnie to przygoda ich życia, choć każdy z trójki młodych zawodników ma już na swoim koncie sportowe sukcesy. Dwóch to zwycięzcy swoich klas w Pucharze Polski Pit Bike SM, a trzeci jesienią reprezentował Polskę w eliminacjach do Red Bull MotoGP Rookies Cup.

Mateusz Hulewicz, Michał Budziaszek i Mateusz Oślak staną przed szansą wejścia do zespołu wyścigowego. Cała trójka podejmie się próby na motocyklu Yamaha R3, na którym być może już w tym roku rozpoczną rywalizację w barwach Wójcik Racing Team. – Przed nimi testy na dwóch obiektach w Hiszpanii. 22 styczna rozpoczynamy od toru Almeria, później zaplanowaliśmy Cartagenę.

Młodzi z szansą na awans do zespołu wyścigowego

Chłopcy będą mogli zasmakować rywalizacji i prawdziwego wyścigowego życia, a w efekcie jeden z nich zasili nasz zespół w klasie 300 cc zapewne zarówno w rywalizacji na szczeblu krajowym, jak i europejskim w cyklu Alpe Adria. A przynajmniej taki jest plan, teraz wszystko w ich rękach- mówi Grzegorz Wójcik, szef zespołu.

Wielkie nadzieje

Mateusz Hulewicz i Michał Budziaszek zaproszenie na testy otrzymali podczas Wielkiej Gali Pit Bike SM, która odbyła się w grudniu w Toruniu. Pierwszy z nich to siedemnastolatek, który zwyciężył w klasie Stock 150 Junior, a jego dwa lata młodszy kolega wygrał w klasie Stock 150 Pro.

Obaj mają zadatki na dobrych zawodników mówi Marek Szkopek, zawodnik, aktualny mistrz Polski klasy Superbike i trener. – Dzięki coraz większej popularności pit bike, rosną też szansę na wychwycenie młodych talentów dość szybko. Zawodnicy, których wytypowałem do testów, spełniają wszystkie oczekiwania, ale zobaczymy jak odnajdą się na torze wyścigowym, jakie będą mieć tempo i progres. Przed nimi pięć pełnych dni na motocyklu i szansa, żeby się wykazać.
– kontynuuje Szkopek

Testy już niebawem

Stawkę zamyka kolejny siedemnastolatek. Mateusz Oślak ma już na swoim koncie starty w Pucharze Gamma Yamaha R125 Cup w Holandii oraz reprezentowanie naszego kraju w prestiżowym Red Bull MotoGP Rookies Cup Selection Event.

Testy już niebawem

Testy zawodników odbędą się podczas zimowych treningów zespołu w Hiszpanii, gdzie osiemnastoosobowy skład Wójcik Racing Team, będzie przygotowywał się do startów w tegorocznych cyklach mistrz Polski, europejskiej serii Alpe Adria i mistrzostw świata w wyścigach długodystansowych FIM EWC. Pierwszy start to 24-godzinny wyścig na torze Bugatti w Le Mans, który rozpocznie się w przeddzień Wielkanocy, 20 kwietnia.

KOMENTARZE