fbpx
A password will be e-mailed to you.

Do obu wyścigów austriacki multimistrz z Suzuki GRANDys duo podszedł z odmienną taktyką, ponieważ w Superstock 1000 przez cały dystans jechał jako drugi by na ostatnim okrążeniu szybko wyprzedzić prowadzącego Michala Fillę i jeszcze odjechać mu na ponad trzy sekundy. Trzeci na mecie był Bułgar Martin Choy, szóste miejsce wywalczył Mariusz Kondratowicz, a piąty był […]

Do obu wyścigów austriacki multimistrz z Suzuki GRANDys duo podszedł z odmienną taktyką, ponieważ w Superstock 1000 przez cały dystans jechał jako drugi by na ostatnim okrążeniu szybko wyprzedzić prowadzącego Michala Fillę i jeszcze odjechać mu na ponad trzy sekundy. Trzeci na mecie był Bułgar Martin Choy, szóste miejsce wywalczył Mariusz Kondratowicz, a piąty był Gwen Giabbani. Meklau prowadzi w klasyfikacji generalnej przed Giabbanim i Kondratowiczem.


REKLAMA

W Superbike Meklau prowadził już od drugiego okrążenia i po jedenastu na mecie miał 10 s przewagi na Fillą i 17 nad kolegą z zespołu Gregiem Junodem. Mimo słabszego startu Szwajcar nadal jest liderem klasyfikacji generalnej. Czwarte miejsce zajął Mariusz Kondratowicz, a szóste Janusz Oskaldowicz, który pozostaje wiceliderem. Na trzecie miejsce awansował Meklau.

W klasie Junior Superstock 600 czwartą wygraną w sezonie zainkasował Mateusz Korobacz z Yamaha POLand POSITION. Na mecie był prawie 12 sekund przed Arturem Wielebskim (Bogdanka Recykl) i Adrianem Paskiem (Yamaha POLand POSITION). W tej samej kolejności młodzi zawodnicy widnieją w klasyfikacji generalnej.

Wyścig klasy Supersport został przerwany z powodu opadów deszczu. Po restarcie bezkonkurencyjny był Patrik Vostarek, a o pozostałe miejsca na podium walkę stoczyli Marek Szkopek (Bogdanka Recykl) i Daniel Bukowski (Suzuki GRANDys duo). Trzecie miejsce wystarczyło Bukowskiemu do objęcia prowadzenia w klasyfikacji generalnej. Drugi jest Szkopek, a dotychczasowy lider, Marcin Kałdowski spadł na 3 miejsce po tym, jak zakończył wczorajszy wyścig na 9 miejscu.

Następna runda WMMP 23-24 lipca na czeskim torze Most.

 

Klasyfikacja generalna WMMP:

Supersport:

1 Daniel Bukowski 67 pkt.

2 Marek Szkopek 64

3 Marcin Kałdowski 58

4 Patrik Vostarek 37

5 Claudio Conti 34

 

Junior Superstock 600:

1 Mateusz Korobacz 106 pkt.

2 Artur Wielebski 76

3 Adrian Pasek 53

4 Kuba Wróblewski 50

5 Michał Orlikowski 48

 

Superstock 1000:


REKLAMAREKLAMA


1 Andy Meklau 94 pkt.

2 Gwen Giabbani 63

3 Mariusz Kondratowicz 50

4 Roland Resch 33

5 Waldemar Chełkowski 26

 

Superbike:

1 Greg Junod 69 pkt.

2 Janusz Oskaldowicz 59

3 Andy Meklau 54

4 Bartek Wiczyński 50

5 Pladas Sarunas 28

 

Tekst Łukasz Świderek | Zdjęcia Agencja Świderek

 

ZOBACZ TAKŻE:

WSBK | Checa wygrywa w Misano

MotoGP | Deszczowe Silverstone

Motocykle – ogłoszenia

KOMENTARZE


REKLAMA