fbpx
A password will be e-mailed to you.

W juniorskiej klasie Superstock 600 już na pierwszej szykanie narozrabiał lider punktacji Mateusz Korobacz. Oprócz siebie zabrał kilku czeskich rywali i kolegę z zespołu Yamaha POLand Position Adriana Paska. Na szczęście dla poszkodowanych wyścig został przerwany i obaj mogli naprawić motocykle. Po wznowieniu rywalizacji atomowym startem popisał się Artur Wielebski i spokojnie prowadził aż do […]

W juniorskiej klasie Superstock 600 już na pierwszej szykanie narozrabiał lider punktacji Mateusz Korobacz. Oprócz siebie zabrał kilku czeskich rywali i kolegę z zespołu Yamaha POLand Position Adriana Paska. Na szczęście dla poszkodowanych wyścig został przerwany i obaj mogli naprawić motocykle. Po wznowieniu rywalizacji atomowym startem popisał się Artur Wielebski i spokojnie prowadził aż do mety odnosząc pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. Drugi był Adrian Pasek, a trzeci startujący gościnnie Patryk Kosiniak. Mimo słabszego występu Korobacz pozostał liderem klasyfikacji generalnej Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

Kolejnym wyścigiem dnia była klasa Superstock 1000, gdzie wszyscy liczyli na pojedynek Andy Meklau z Gwenem Giabbanim. Niestety Francuz wyleciał z toru już na pierwszym okrążeniu i jego szanse na tytuł drastycznie zmalały. Wyścig wygrał Meklau, który w starym stylu odczekał na drugiej pozycji większość wyścigu, by na ostatnich metrach wyprzedzić Michala Fillę. Dokładnie tym samym sposobem zawodnik Suzuki GRANDys duo pokonał Czecha na Slovakiaring. Trzeci na mecie był Bułgar Martin Choy. Po pięciu wyścigach sezonu na szczycie tabeli jest Meklau, który wyprzedza Giabbaniego już o 56 punktów. Trzeci jest Mariusz Kondratowicz. Dobry wyścig w tej klasie pojechał Marcin Walkowiak. Nasz rodzynek w Pucharze FIM Superstock 1000 skorzystał z wolnego weekendu i dosiadł BMW ze stajni Irka Sikory. Używając pucharowego motocykla dojechał na 6 miejscu.

Interesująco wyglądał też wyścig klasy Supersport. Marek Szkopek upadł już na pierwszym okrążeniu i przez resztę dystansu gonił czołówkę wdrapując się nawet na 10 miejsce. Niestety na ostatnim okrążeniu znów przesadził i nie dowiózł do mety żadnych punktów. Skorzystali na tej sytuacji Daniel Bukowski i Marcin Kałdowski. Pierwszy z nich był na mecie drugi i zainkasował bardzo ważne 20 punktów stając się samotnym liderem, Kałdowski dzięki 6 lokacie przegonił Szkopka i jest 2.

Wyścig klasy Superbike zaczynał się aż trzy razy, ponieważ w pierwszym i drugim starcie dochodziło do upadków. Ostatecznie wyścig został skrócony do 9 okrążeń i był popisem Andy Meklaua i Grega Junod. Zawodnicy zespołu Suzuki GRANDys duo nie dali szans rywalom i między siebie rozdzielili najcenniejsze punkty. Meklau dzięki kolejnemu kompletowi punktów wyszedł na 2 miejsce tuż za Junoda, a trzeci w punktacji nadal jest Janusz Oskaldowicz. Czwarte miejsce w Moście zajął Irek Sikora, który na co dzień startuje w mistrzostwach Niemiec. Pecha miał Bartek Wiczyński, który upadł i nie dojechał do mety.

 

Tekst Łukasz Świderek | Zdjęcia Agencja Świderek

 

Wyniki wyścigów:

Junior Superstock 600:

1 Artur Wielebski

2 Adrian Pasek

3 Patryk Kosiniak

4 Mateusz Korobacz

5 Kuba Wróblewski

 

Superstock 1000:

1 Andy Meklau

2 Michal Filla

3 Martin Choy

4 Roland Resch

5 Michal Drobny

 

Supersport:

1 Patrik Vostarek

2 Daniel Bukowski

3 David Latr

4 Igor Kalab

5 Michaelle Conti

 

Superbike:

1 Andy Meklau

2 Greg Junod

3 Michal Filla

4 Irek Sikora

5 Roland Resch

 

Klasyfikacje generalne WMMP:

Junior Superstock 600:

1 Mateusz Korobacz 119 pkt.

2 Artur Wielebski 102

3 Adrian Pasek 73

4 Kuba Wróblewski 61

5 Michał Orlikowski 56

 

Superstock 1000:

1 Andy Meklau 119 pkt.

2 Gwen Giabbani 63

3 Mariusz Kondratowicz 58

4 Roland Resch 47

5 Michal Filla 40

 

Supersport:

1 Daniel Bukowski 87 pkt.

2 Marcin Kałdowski 68

3 Patrik Vostarek 64

4 Marek Szkopek 64

5 Claudio Conti 45

 

Superbike:

1 Greg Junod 89 pkt.

2 Andy Meklau 81

3 Janusz Oskaldowicz 69

4 Bartek Wiczyński 50

5 Michal Filla 36

 

Klasyfikacje zespołowe WMMP:

Junior Superstock 600:

1 Yamaha POLand Position 192 pkt.

2 Bogdanka Junior Team Recykl 131

3 Suzuki GRANDys duo 61

 

Superstock 1000:

1 Suzuki GRANDys duo 125 pkt.

2 Auto Fus BMW 63

3 Yamaha POLand Position 22

 

Supersport:

1 Suzuki GRANDys duo 102 pkt.

2 Bogdanka Junior Team Recykl 99

3 Yamaha POLand Position 43

 

Superbike:

1 Suzuki GRANDys duo 188 pkt.

2 Auto Fus BMW 33

3 BMW TG Motors Petronas 20

KOMENTARZE