fbpx
A password will be e-mailed to you.

W pierwszy weekend sierpnia Tor Poznań zaprasza kibiców na największe w Polsce wyścigi motocyklowe. Będą to VII i VIII runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski, Puchar Polski oraz Alpe Adria. Wstęp na zawody bezpłatny.

Cykl Alpe Adria organizowany przez Alpe Adria Motorcycle Union, którego gościem jest Polski Związek Motorowy, co roku notuje średnio 500 zawodników biorących udział w całej serii.

Automobilklub Wielkopolski już po raz 7. jest gospodarzem Mistrzostw Alpe Adria UEM, które stały się wręcz sztandarową imprezą odbywającą się co roku na Torze Poznań. W poprzednich sezonach do stolicy Wielkopolski przyjeżdżało około 200 zawodników z wielu krajów europejskich. W tym roku organizatorzy spodziewają się podobnej frekwencji.

Przez trzy dni, od wczesnych godzin porannych, zawodnicy będą rozgrzewać asfalt trenując oraz rywalizując w kwalifikacjach.

Na pierwszy wyścig zapraszamy w sobotę 2 sierpnia – o godzinie 13:45, a w niedzielę już o 11.

Motocykliści startujący we wszystkich wyścigach podzieleni są według klas: AA 125 Sp + 125 Gp/Moto3, AA Superstock 600 + Supersport oraz AA Superstock 1000 + Superbike, Rookie 600 i 1000.

Podczas wyścigowego weekendu na Torze Poznań, odbędą się również dwa puchary markowe: Aprilia RSV 4 oraz Daytona Speed-Day Cup.


REKLAMAREKLAMA


Aby przybliżyć emocje ścigania się na motocyklu, który używany jest przez mistrzów WSBK, polski importer marki Aprilia zorganizował w 2013 r. puchar RSV4 dla zawodników rozpoczynających swoją wyścigową przygodę. Każdy, kto chciał spróbować swoich sił w rywalizacji na torze motocyklowym, mógł zakupić motocykl Aprilia RSV4 i wystartować w stawce.

Po sukcesie zeszłorocznej edycji Pucharu Aprili RSV4 importer marki Aprilia postanowił kontynuować ten projekt z jeszcze większym rozmachem.

Daytona Speed-Day Cup to zupełnie nowa formuła szeroko dostępnego pucharu wyścigowego z prawdziwego zdarzenia. Poza jedną wspólną rundą z WMMP cały serial odbywał się na Torze Poznań, podczas treningów motocyklowych organizowanych pod nazwą Speed-Day. Puchar ten jest również przeznaczony dla początkujących zawodników, którzy podczas zajęć Speed-Day mogli korzystać z porad instruktorów i doskonalić motocyklowe rzemiosło, a na koniec dnia sprawdzić swoje umiejętności w wyścigu.

Szczegółowy harmonogram imprezy dostępny jest na stronie http://aw.poznan.pl/

KOMENTARZE


REKLAMA