fbpx
A password will be e-mailed to you.

W miniony weekend odbyły się dwie kolejne rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski i Alpe Adria w czeskim Moście. Michal Filla po raz kolejny dwukrotnie stawał na podium, w tym raz na najwyższym. Irek Sikora nadal jest pierwszy w tabeli WMMP.

Rundy łączące WMMP oraz Alpe Adria wyglądają tak, że wszyscy zawodnicy startują na jednym torze w obu konkurencjach, a punktacja jest tylko jedna – nasi motocykliści musieli więc dać z siebie jak najwięcej, aby pokonać nie tylko rywali polskich rund, ale także tych o sławie europejskiej.

Michal Filla dojechał w sobotę do mety na trzeciej pozycji po niewielkich problemach z hamulcami. Mechanicy BMW Sikora Motorsport błyskawicznie uporali się z problemem i Mistrz Polski Superstock 1000 mógł w drugim wyścigu sięgnąć po zwycięstwo. Mimo tak dobrych przejazdów Michala, musiał on oddać pozycję lidera w klasyfikacji Alpe Adria Marko Jermanowi do którego traci teraz trzy punkty. W klasyfikacji generalnej WMMP Superstock 1000, Filla nadal pozostaje poza zasięgiem rywali ze 174 punktami na koncie. Bartek Wiczyński, który także startuje w tej kategorii, ukończył oba wyścigi na szóstym miejscu.

Irek Sikora zaliczył w Moście jeden z najbardziej walecznych weekendów tego sezonu. Lider teamu BMW Sikora Motorsport oraz aktualny Mistrz Polski wywalczył szóste i piąte miejsce w wyścigu łączonym i choć miał wystarczająco dobre tempo, aby powalczyć o podium, to spowalniała go niesamowita walka z Michalem Semberą. Najszybszy polski motocyklista w pierwszym wyścigu musiał uznać wyższość czeskiego zawodnika, jednak w kolejnym starciu to właśnie Polak górował nad swoim rywalem, co pozwoliło mu na przekroczenie linii mety w pierwszej piątce. Dzięki dwóm solidnym wynikom w Moście, Sikora nadal pozostaje liderem klasyfikacji generalnej WMMP w prestiżowej kategorii Superbike.

Advertisement

1-3 sierpnia odbędą się kolejne wyścigi WMMP połączone z zawodami Alpe Adria Championship, tym razem na polskim torze w Poznaniu. Team BMW Sikora Motorsport dołoży wszelkich starań, aby znów sięgnąć po komplet zwycięstw przed własnymi kibicami! Team cały czas wspierają marki Castrol i Pirelli.

KOMENTARZE