fbpx
A password will be e-mailed to you.

Po czwartym dniu rajdu Dakar Olivier Pain został nowym liderem klasyfikacji motocyklistów. Kuba Przygoński wywalczył awans do pierwszej dziesiątki. Łaskawiec nadrabia straty. Samochodowa załoga Adam Małysz, Rafał Marton jedzie coraz szybciej.

Wtorkowy etap prowadził z Nazca do Arequipa. Trasa liczyła niespełna 290 km odcinka specjalnego i 429 km dojazdówki. Na zawodników czekał bardzo ciężki teren i przeprawy przez monstrualne wydmy, których szczyty przelewały się na wysokości ponad 2 tysięcy m n.p.m.

Niepokonany podczas rywalizacji na IV etapie rajdu był Joan Barreda Bort. To już drugie etapowe zwycięstwo trzydziestoletniego zawodnika z Hiszpanii. Drugi na mecie zameldował się Olivier Pain, który tym wynikiem zapewnił sobie pozycję lidera wśród motocyklistów. Francuz przyznał, że podczas wczorajszej rywalizacji starał się dobrze bawić i jechać tak, aby nie odnieść kontuzji. Dotychczasowy lider stawki Cyril Despres uzyskał zaledwie 14-sty czas, co kosztowało go spadek na trzecią lokatę w generalce.

Kuba Przygoński nie odpuszczał gazu i gonił rywali. Udało mu się wywalczać dziewiąty czas i tym samym awansować w klasyfikacji generalnej. Zawodnik ORLEN Team wbił się do pierwszej dziesiątki i aktualnie zajmuje dziewiątą pozycję. Jacek Czachor jak zawsze jedzie zapobiegawczo. Podczas IV etapu rajdu uplasował się na 33-cim miejscu i awansował na 28-mą pozycję w generalce. Marek Dąbrowski nie ma szczęścia i ukończył dzień na 101-szym miejscu.

W rywalizacji quadów bez wielkich zmian. Po raz kolejny zwyciężył Marcos Patronelli, umacniając pozycję lidera. Drugi na mecie zameldował się Sebastian Husseini, który obronił drugą lokatę w generalce.

Łukasz Łaskawiec zabrał się za odrabianie strat. Na IV etapie rajdu Dakar wywalczył trzecie miejsce, dzięki czemu awansował na piątą pozycję w klasyfikacji rajdu. Także Rafałowi Sonikowi udało się awansować i aktualnie zajmuje trzecie miejsce.

Fantastyczna jazda Nassera Al-Attiyah zaowocowała zwycięstwem podczas IV etapu rywalizacji. Reprezentant Kataru zmniejszył stratę do lidera klasyfikacji samochodowej. Stephane Peterhansel, któremu jak na razie udaje się utrzymać prowadzenie, był trzeci. Podczas wczorajszego etapu znakomicie pojechał Guerlain Chicherit. Francuz miał tylko 36 sekund straty do zwycięzcy dnia.

Załoga Adama Małysza jedzie coraz szybciej. Małysz wywalczył 18-sty czas i zapewnił sobie tym awans na 19-stą pozycję w generalce. Piotr Beaupre i Jacek Lisicki awansowali wczoraj na 58-mą lokatę. Szymon Ruta zajął 51-sze miejsce, co dało mu spory awans, bo aż o 24 pozycje. Niestety jest to wciąż dość odległe miejsce, gdyż Ruta plasuje się na 70-tej pozycji. Dariusz Żyła z Pierrem Calmon spadli na 88-me miejsce.

Nowym liderem klasyfikacji samochodów ciężarowych został Ales Loprais, kierujący Tatrą. Mimo to wczorajszy etap był triumfem załóg ciężarówek Kamaz. Pierwszy na mecie zameldował się Ayrat Mardeev, natomiast drugi był Andrey Karginov.

Polska załoga Robert Szustkowski, Jarosław Kazberuk, Wojciech Białowąs awansowała wczoraj na 30-stą pozycję.  Natomiast Grzegorz Baran, Bartłomiej Boba i Robert Jachacy po czterech dniach rywalizacji znajdują się na 52-gim miejscu.

 

Klasyfikacja rajdu Dakar po IV etapie:

 

Klasyfikacja generalna – Motocykle

1 Olivier Pain

2 David Casteu

3 Cyril Despres

9 Jakub Przygoński

28 Jacek Czachor

80 Marek Dąbrowski

 

Wynik etapowy – Motocykle

1 Joan Barreda Bort

2 Olivier Pain

3 David Casteu

9 Jakub Przygoński

33 Jacek Czachor

101 Marek Dąbrowski

 

Klasyfikacja generalna – Quady

1 Marcos Patronelli

2 Sebastian Husseini

3 Rafał Sonik

5 Łukasz Łaskawiec

 

Wynik etapowy – Quady

1 Marcos Patronelli

2 Sebastian Husseini

3 Łukasz Łaskawiec

4 Rafał Sonik

 

Klasyfikacja generalna – Samochody

1 Stephane Peterhansel, Jean-Paul Cottret

2 Nasser Al-Attiyah, Lucas Cruz

3 Giniel De Villiers, Dirk Von Zitzewitz

19 Adam Małysz, Rafał Marton

58 Piotr Beaupre, Jacek Lisicki

70 Szymon Ruta, Laurent Lichleuchter

88 Dariusz Żyła, Pierre Calmon

 

Wynik etapowy – Samochody

1 Nasser Al-Attiyah, Lucas Cruz

2 Guerlain Chicherit, Jean-Pierre Garcin

3 Stephane Peterhsndrl, Jean-Paul Cottret

18 Adam Małysz, Rafał Marton

51 Szymon Ruta, Laurent Lichleuchter

69 Piotr Beaupre, Jacek Lisicki

105 Dariusz Żyła, Pierre Calmon

 

Klasyfikacja generalna- Ciężarówki

1 Ales Loprais, Serge Bruynkens, Radim Pustjovsky,

2 Gererd De Rooy, Tom Colsoul, Darek Rodewald

3 Eduard Nikolaew, Sergey Savostin, Vladimir Rybakov

30 Robert Szustkowski, Jarosław Kazberuk, Wojciech Białowąs

52 Grzegorz Baran, Bartłomiej Boba, Robert Jachacy

 

Wynik etapowy – Ciężarówki

1 Ayrat Mardeev, Aydar Belyaev, Anton Mirnit

2 Andrey Karginov, Igor Devyatkin, Andrey Mokeev

3 Hans Stacey, Detlef Ruf, Bernard Der Kindern

32 Robert Szustkowski, Jarosław Kazberuk, Wojciech Białowąs

52 Grzegorz Baran, Bartłomiej Boba, Robert Jachacy

KOMENTARZE

Nie ma więcej wpisów