fbpx
A password will be e-mailed to you.

Studenci z Politechniki Wrocławskiej zwyciężyli zawody Smart Moto Challenge w Barcelonie. Ich motocykl elektryczny okazał się bezkonkurencyjny.

LEM Falcon to polski crossowy motocykl elektryczny, skonstruowany oraz zbudowany przez studentów wrocławskiej uczelni. Na osiągnięcie sukcesu w klasyfikacji generalnej przeniosło się zwycięstwo w konkurencjach dynamicznych oraz statycznych. Drużyna zgarnęła wszystkie główne nagrody.

Pojazd generuje moc 8 kW, przejeżdża 100 km (lub radzi sobie przez 1,5 godziny w terenie), ma masę 106 kg oraz moment obrotowy na poziomie 130 Nm. Rama pojazdu została wykonana ze stopów aluminiowych, subrama z kompozytu węglowo-aramidowego. Motocykl zasilany jest prądem z akumulatora na bazie ogniw LI-Ion. Sprzęt posiada wbudowaną kamerę pozwalającą na nagrywanie krótkich filmów z jazdy. Wisienką na torcie jest możliwość trzech trybów jazdy: ECO, Normal oraz Sport.

LEM Falcon to już piąty elektryczny motocykl studentów z Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych z Politechniki Wrocławskiej. Poprzednie konstrukcje również zdobywały uznanie podczas tego typu rywalizacji. Tegoroczny wynik daje jednak nadzieję, że projekt ten nie zaginie wśród innych i będzie rozwijany, tak aby uzyskać komercyjny sukces.

KOMENTARZE