fbpx

Dunlop – tego nazwiska chyba nie musimy nikomu przedstawiać. Ale jeżeli jakimś cudem nie słyszałeś o niezwykle utalentowanej rodzinie Dunlop to wiedz, że Joey Dunlop – wuj Michaela, wygrał TT na wyspie Man 26 razy, a sam Michael Dunlop 18 razy! Oczywiście nie możemy zapomnieć o Williamie, który zwyciężył Tourist Trophy sześciokrotnie, niestety zginął w trakcie […]

Dunlop – tego nazwiska chyba nie musimy nikomu przedstawiać. Ale jeżeli jakimś cudem nie słyszałeś o niezwykle utalentowanej rodzinie Dunlop to wiedz, że Joey Dunlop – wuj Michaela, wygrał TT na wyspie Man 26 razy, a sam Michael Dunlop 18 razy! Oczywiście nie możemy zapomnieć o Williamie, który zwyciężył Tourist Trophy sześciokrotnie, niestety zginął w trakcie treningu do wyścigu drogowego Skeries 100.

Rodzina z historią

Wypadek Williama tak bardzo wstrząsnął Michaelem, że ten postanowił wycofać się ze startów w wyścigach. Nie ma co się dziwić. Utalentowana rodzina przeżywała niejeden dramat związany z wypadkami, kontuzjami i niestety stratą najbliższych. W 2008 roku zginął Robert Dunlop (ojciec Michaela, Daniela oraz Williama), a w roku 2000 w Tallinie życie stracił Joey Dunlop.

Te wydarzenia bez wątpienia mogły wstrząsnąć Michaelem. Zawodnik postanowił zrobić sobie przerwę, ale po kilku miesiącach ogłosił że wraca. Już niebawem zobaczymy go w zespole TYCO, na motocyklu BMW S1000RR. To nie jest oczywiście początek współpracy Dunlopa z teamem TYCO. Zawodnik startował już w barwach zespołu w sezonie 2018. Niebawem poznamy harmonogram startów – czekamy z niecierpliwością!

KOMENTARZE