fbpx
A password will be e-mailed to you.

Przed nami finałowa runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski i Pucharu Polski. Na imprezę na torze Poznań zaprasza Automobilklub Wielkopolski.

Wyścigowy weekend (25-27 sierpnia) rozpocznie się w piątek serią wolnych treningów oraz gościnnym wyścigiem Litwinów. Prawdziwe zmagania na torze rozpoczną się w sobotę w południe kiedy to do startu staną zawodnicy klas Pucharu Polski Rookie.

W 600-kach najrówniej jeżdżącym zawodnikiem pozostaje Mikołaj Budzyński, który wygrał 4 z 6 wyścigów w tym sezonie i jeśli utrzyma formę, to sięgnie po Puchar Polski.

Zacięta walka szykuje się pomiędzy Rafałem Mazurkiewiczem, Marcinem Schefflerem, Pawłem Machijem oraz Maciejem Śmierzchalskim. Zawodnicy Ci mają od 78 do 72 pkt. na koncie, więc podium końcowej klasyfikacji jest sprawą nadal otwartą.

Równie emocjonujący zapowiada się wyścig klasy Rookie 1000, w generalce najczęściej wygrywający Andrzej Łukaszyk ze 119 punktami, ma zaledwie 7 punktów. przewagi nad również bardzo szybkim Sławomirem Kubzdylem, oraz trzecim Mariuszem Kruczkiem. Ten ostatni nie raz udowadniał, że chętnie włącza się do walki o najwyższe miejsca na podium. 

Zbiórka pieniędzy na szczytny cel!

W sobotę około południa na Torze „Poznań” pojawi się również Karol Bedorf (mistrz walk MMA), który prowadzić będzie zbiórkę pieniędzy na rzecz dzieci, które straciły rodziców w wypadkach drogowych.

Klasa Superstock 600 została zdominowana przez Szymona Strankowskiego (Wójcik FHP Racing Team), który już na poprzedniej rundzie WMMP na Węgrzech zapewnił sobie tytuł Mistrza Polski. Patryk Pazera (Pazera Racing) nie powinien mieć problemów z zapewnieniem sobie tytułu I Wicemistrza Polski, choć Mariusz Juszczak pokazywał już na Słowacji i Węgrzech, że potrafi zwyciężać, a wtedy tabela sezonu może się mocno zmienić.

W Supersportach, dwoma wygranymi na Węgrzech tytuł zapewnił sobie Marek Szkopek (Wójcik FHP Racing Team), który prowadzi także w klasyfikacji tej klasy w Mistrzostwach Alpe Adria. Broniący tytułu Sebastian Zieliński ma bardzo pechowy sezon, miejmy nadzieję, że choć na końcówce uśmiechnie się do niego szczęście, podium tej klasy uzupełni zapewne Bartek Cabala, który mimo przygód dość regularnie melduje się na 3-cim stopniu podium.
W Superstock 1000 tytuł Mistrza Polski trafił już do Bartka Wiczyńskiego (Wójcik FHP Racing Team) , który wygrał 7 z 8 dotychczasowych wyścigów gromadząc 191 pkt. Sprawa tytułu Wicemistrzów pozostaje otwarta a bój o te laury stoczą Michał Sembera 110 pkt., Wojciech Wróbel 103 pkt. i Daniel Bukowski 98 pkt. Czarnym koniem może okazać się Adrian Pasek 80 pkt., którego w połowie sezonu z rywalizacji wyłączyła kontuzja.

Klasa Superbike – to będą czyste emocje!

Superbike to klasa która zawsze budzi najwięcej emocji – bo tylko tutaj tytuł Mistrza Polski pozostaje otwartą kwestią. Po pechowych wyścigach na Węgrzech Paweł Szkopek (Pazera Racing) ma zaledwie 2 punkty przewagi nad Michałem Fillą. Paweł jest oczywiście faworytem wyścigu – zna w końcu Tor Poznań od podszewki, ale kto wie jak potoczą się losy tytułu. Marcin Walkowiak (LRP Poland) po wygranej na Węgrzech na pewno będzie chciał równie dobrze zaprezentować się przed rodzimą publicznością i powiększyć przewagę nad czwartym w klasyfikacji – Pawłem Górką.
W niedzielę rywalizację sportową upiększą zmagania historycznych Classiców w dwóch grupach o pojemnościach do 500 i powyżej 500 ccm.

Ten powiew wyścigowej nostalgii zakończy wyścigowy weekend na Torze „Poznań”.

KOMENTARZE