fbpx
A password will be e-mailed to you.

Aby pierwsze, wiosenne wojaże były nie tylko przyjemnie, ale też bezpieczne, warto zadbać o dobre przygotowanie swojego pojazdu do drogi. Dodatkowym usprawnieniem i ciekawym dodatkiem może się okazać dedykowany wideorejestrator, który nie tylko nagra efektowny film z naszego przejazdu, ale też w przypadku nieprzyjemnego zdarzenia na drodze pozwoli wyjaśnić sporne sytuacje. Podpowiadamy, jaki najlepiej wybrać.

Idealne rozwiązanie dla motocyklistów

Najkorzystniejszym rozwiązaniem dla właścicieli motocykli będzie wideorejestrator Mio MiVueTM M760D. To zestaw dwóch kamer (przedniej i tylnej), które zapewniają wysoką jakość obrazu niezależnie od pory dnia. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu wielosoczewkowej szklanej optyki F1.6 oraz wysokiej jakości matrycy Sony STARVIS CMOS. Dzięki niej nagrania z trasy będą bardzo wyraźne i uchwycą każdy szczegół. Pomocny w tym aspekcie jest również szeroki 130-stopniowy kąt widzenia kamery.

Zestaw Mio MiVueTM M760D zawiera też kartę pamięci o pojemności 32 GB. Ponadto obydwie kamery wideorejestratora zapisują obraz w rozdzielczości Full HD 1080p przy 30 klatkach na sekundę w technologii H.264 – gwarantuje to bardzo mały rozmiar pliku. Wbudowany moduł GPS zapisze datę, godzinę i lokalizację rejestracji, dzięki czemu w razie kolizji urządzenie dostarczy kierowcy niezbędnych dowodów, że poruszał się zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

Wbudowany moduł WiFi pozwala na szybkie synchronizowanie kamer z dowolnym telefonem komórkowym. Dzięki dedykowanej aplikacji MiVueTM Pro można szybko ściągnąć nagrane filmy i podzielić się nimi ze znajomymi, a nawet przeprowadzić transmisję na żywo z pokonywanej trasy.

Ponieważ zestaw Mio MiVueTM M760D jest podłączany bezpośrednio do akumulatora motocykla, nie ma konieczności pamiętania o wcześniejszym naładowaniu urządzenia lub wymianie baterii. Kamery wideorejestratora są w pełni wodoszczelne i mogą pracować w temperaturach od -10oC do 60oC!

Dla wszystkich jednośladów

Ciekawym rozwiązaniem jest też kamera Mio MiVueTM M700. Jest to urządzenie dedykowane nie tylko motocyklom, ale również pozostałym jednośladom – skuterom, rowerom elektrycznym, hulajnogom, a także quadom.

Mio MiVueTM M700 również dostarcza nagrania o bardzo wysokiej jakości oraz szczegółowości. Jest to możliwe dzięki rejestracji z rozdzielczością 2K 1440 p, która jest dwukrotnie większa niż zazwyczaj stosowana w kamerach rozdzielczość Full HD. Pozwala ona zachować wysoką jakość odtwarzanych nagrań nawet na dużych wyświetlaczach. Kolejnym istotnym parametrem, decydującym o płynności nagranego obrazu, jest gęstość zapisu. W przypadku Mio MiVueTM M700 może ona wynosić aż 60 klatek na sekundę, co pozwala uzyskać wyraźny obraz nawet w trakcie bardzo dynamicznej jazdy.

Urządzenie to posiada szeroki, rzeczywisty kąt widzenia 140 stopni, który uchwyci nie tylko tor jazdy, ale również znaczną część pobocza. Dodatkowo kamera wyposażona jest w autorską technologię MioTM Night Vision. Dzięki szklanym soczewkom i automatycznemu dostrajaniu obrazu zapewnia perfekcyjne doświetlenie nagrania nawet w najtrudniejszych warunkach oświetleniowych i atmosferycznych.

Model M700 posiada metalową obudowę, utwardzone szkła oraz standard wodoodporności typu IP67, dzięki czemu kamery można używać w każdych warunkach pogodowych. Wideorejestrator został również wyposażony w moduł WiFi, dzięki czemu można tworzyć kopie zapasowe nagrań i przesyłać je na smartfona. Jego oprogramowanie można zaktualizować bez konieczności podłączenia go do komputera.

Kamera posiada uniwersalne mocowanie, które daje możliwość sparowania z uchwytami kamer sportowych. Nadaje się do montażu zarówno na kierownicy pojazdu, jak i na kasku. Mio MiVueTM M700 posiada wbudowaną baterię, którą należy naładować przed rozpoczęciem jazdy. W pełni naładowana pozwala na zarejestrowanie wysokiej jakości nagrania nawet z dwugodzinnego przejazdu.

Zobacz, co jedzie z tyłu

Aby podczas jazdy dowolnym jednośladem poczuć pełnię bezpieczeństwa, warto doposażyć swoją kamerę Mio MiVueTM M700 w dodatkową kamerę – Mio MiVueTM M40. Ten model przeznaczony jest do rejestrowania zdarzeń drogowych rozgrywających się za plecami kierowcy. Uzupełnienie kamery przedniej przez tylną kamerę pozwoli utrwalić obraz z kompletem ważnych informacji, jak data, godzina, prędkość oraz współrzędne lokalizacyjne poruszającego się pojazdu.

Tylna kamera ma niewielkie rozmiary (60 x 60 x 22 mm) i waży zaledwie 52 gramy. Dzięki temu urządzenie można zainstalować w bezpiecznej i nieutrudniającej korzystanie z pojazdu lokalizacji z tyłu pojazdu przy pomocy dołączonej dedykowanej taśmy dwustronnej 3M. Nie ma obawy, że urządzenie odczepi się i zostanie zgubione.

Wysoką jakość materiału wideo gwarantuje matryca umożliwiająca zapis wideo w rozdzielczości Full HD 1080p przy 30 klatkach na sekundę. Tak wysoka rozdzielczość pozwala na uwiecznienie bardzo szczegółowego obrazu, zawierającego nie tylko dobrze widoczne tablice rejestracyjne nagrywanych pojazdów, ale również kierowców. Dobrą widoczność, nawet przy słabych warunkach oświetleniowych, zapewni natomiast przetwornik marki Sony STRAVIS wsparty szklanym obiektywem z rzeczywistym kątem widzenia wynoszącym 130o oraz jasnością f1/6. Mio MiVueTM M40 również jest wyposażona w technologię MioTM Night Vision. 

Rozpoczęcie sezonu od zakupu wideorejestratora z pewnością uprzyjemni i usprawni poruszanie się po drogach. Pamiętaj jednak, że najważniejsze jest przede wszystkim staranne przygotowanie swojego jednośladu pod kątem technicznym. Nieważne czy poruszasz się motocyklem, skuterem, hulajnogą czy rowerem elektrycznym – najważniejsze jest bezpieczeństwo na drodze, zarówno twoje jak i innych kierowców! 

Więcej o marce Mio znajdziesz na:

www: https://www.mio.com/pl_pl/ 

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCYtY3Zu_BTtv9cLejQ-S35w 

Instagramie: https://www.instagram.com/mio.polska/ 

Facebooku: https://www.facebook.com/MioPolska/ 

KOMENTARZE