fbpx
A password will be e-mailed to you.

Ta informacja to chyba najgorętszy news rozpoczynającego się sezonu! Daniel Blin otrzymał zaproszenie do startu w dwóch pierwszych rundach mistrzostw świata 300 cc, które odbędą się w Aragonie i Assen. – mówi tata zawodnika, Rafał Blin. Przypomnijmy, że Daniel miał już okazję zaprezentować się podczas jednej rundy mistrzostw świata, w zeszłym roku wystartował w wyścigu […]

Ta informacja to chyba najgorętszy news rozpoczynającego się sezonu! Daniel Blin otrzymał zaproszenie do startu w dwóch pierwszych rundach mistrzostw świata 300 cc, które odbędą się w Aragonie i Assen.

– mówi tata zawodnika, Rafał Blin.

Przypomnijmy, że Daniel miał już okazję zaprezentować się podczas jednej rundy mistrzostw świata, w zeszłym roku wystartował w wyścigu w Portimao, gdzie bez większego przygotowania i zaplecza, wjechał od razu w połowę stawki.

– tłumaczy Blin.

Pierwszy start Polaka w najszybszej stawce świta już 13-15 kwietnia na hiszpańskim Torze Aragon. Druga runda WordSBK została przewidziana na kolejny tydzień: 20- 22 kwietnia na Assen Circuit w Holandii.

Zawodnik toruńskiego klubu MX Otopit Toruń i tegoroczny stypendysta miasta Torunia, bardzo szybko został okrzyknięty nadzieją polskich wyścigów motocyklowych i oczekiwań tych nie zawiódł. Piekielnie szybki „Pocket Rocket” sezon 2017 zakończył w Hiszpanii, podczas testów Red Bull MotoGP Rookies Cup, gdzie awansował do trzeciego i ostatniego dnia testów prestiżowej serii. Był to jego drugi udział w prestiżowych eliminacjach. Zeszłoroczny zdobywca motocyklowego Pucharu Polski Superstock 300 oraz Pucharu Europy Stocksport 300, był jednym ze 109 zawodników z 31 państw, zaproszonych przez organizatorów Red Bull MotoGP Rookies Cup na hiszpański tor Almeria. Tak daleko nie zaszedł tam żaden Polak.

KOMENTARZE