fbpx
A password will be e-mailed to you.

Billy Bolt zwyciężył tegoroczne zmagania World Enduro Super Series, stając się tym samym pierwszym zwycięzcą w historii tej formuły.

Zawodnik Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing podczas wystepu w zawodach Knock Out zaliczył jeden z najlepszych swoich występów w całej serii WESS. Przed startem zwodnik miał świadomość swojej świetnej pozycji w mistrzostwach, ale wiedział również, że musi zaliczyć dobry start podczas blisko dwugodzinnego wyścigu, który miał zapewnić dużo punktów do klasyfikacji generalnej.

Dobre, ciężkiego początki!

Początek układał się po myśli Bolta. Zaczął z wysokiej pozycji i jechał przede wszystkim równo – tak, aby nie popełnić głupich błędów. Ta strategia się opłaciła. Pierwsza połowa wyścigu poszła po myśli Brytyjczyka. Gorzej było w drugiej połowie. Ta okazała się mocno piaszczysta, a ten teren poważnie skomplikował sytuację Bolta – zawodnik zaliczył kilka gleb, w wyniku których uszkodził motocykl. Na szczęście dla zawodnika Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing jego motocykl nadal jechał i mógł ukończyć zawody. Metę przekroczył z 12. czasem , ale to wystarczyło do zdobycia mistrzostwa WESS.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=uSgIMiT-0PI?allowfullscreen=true&autoplay=0&border=0&wmode=opaque&controls=1&showinfo=0]

Zawody Knock Out zwyciężył Nathan Watson, drugi był Glenn Coldenhoff, a trzeci Yentel Martens. Ciekawostką jest fakt, że Alfredo Gomez ukończył zawody dopiero na miejscu 28. Tadek Błażusiak przez kontuzję palca zmuszony był odpuścić walkę w Holandii, która mogłaby dać mu podium. Na szczęście Polak zapewnił, że na 100% wystąpi w Tauron Arenie podczas zawodów SuperEnduro

– komentuje swój brak w Holandii Błażusiak w rozmowie z RedBull.com

Ostateczne mistrzostwa świata Enduro Super Series 2018

1. Billy Bolt (Husqvarna) 4800 punktów
2. Manuel Lettenbichler (KTM) 4470 punktów
3. Nathan Watson (KTM) 4103 punktów
4. Josep Garcia (KTM) 4010 punktów
5. Taddy Blazusiak (KTM) 3675 punktów
6. Paul Bolton (KTM) 3377 punktów
7. Wade Young (Sherco) 3220 punktów
8. Graham Jarvis (Husqvarna) 3010pts

KOMENTARZE

Advertisement