fbpx
A password will be e-mailed to you.

Minęły niemal dwa miesiące odkąd znana podróżniczka motocyklowa – Weronika Kwapisz – wybrała się w podróż dookoła Europy na Suzuki VanVan 125 ccm. Dzielna motocyklistka dotarła teraz do Lizbony pokonując do tej pory samotnie 9 000 km.

Wyprawa w 80 dni dookoła Europy to kolejny projekt Weroniki. Hasło: Jedna dziewczyna, jeden motocykl, 15 000 km, bo życie to przygoda! – mówi właściwie wszystko o charakterze tej podróży. Za nią już m.in: Niemcy, Dania, Islandia, Wyspy Owcze, Francja i Hiszpania. Przed nią jeszcze wiele dni spędzonych w trasie.

Weronika Kwapisz: ”Lizbona od wielu lat była moim wielkim marzeniem i się nie zawiodłam. To miasto ma w sobie coś magicznego… może dlatego, że nic nie udaje? Znajdziemy tutaj setki starych kamieniczek, z których odpada farba, a pomiędzy oknami mieszkańcy rozwieszają pranie. Wąskie ulice poprzecinane są torami, którymi jeżdżą sławne żółte tramwaje. Do tego, co rusz na swojej drodze spotykam inne VanVany – czuję się niesamowicie i mam ochotę się uszczypnąć, bo nie jestem pewna czy to sen czy jawa? Portugalia zaskarbiła sobie moje serce, także dzięki ludziom, których tu spotykam oraz wspaniałym, wprost idealnym drogom do jazdy motocyklem. Sama Lizbona położona jest na 7 wzgórzach nie wspominając o reszcie kraju. Na każdym kroku znajdziemy winkle do pokonania niezależnie czy będzie to północna cześć kraju czy okolice bajkowej Sintry. Wieczorami kręciło mi się w głowie od zakrętów niczym po jeździe rollercoasterem.„

FB wyprawy: www.facebook.com/RidingAcrossWorld/

KOMENTARZE