fbpx
A password will be e-mailed to you.

W najbliższy weekend warto się wybrać na warszawskie Lotnisko Bemowo. Odbędzie się tam tegoroczne Inter Cars Motor Show – pokazy i zawody w sportach motorowych. Również na motocyklach.

Obejrzymy kaskaderskie wyczyny zawodowców na maszynach, które zostały przygotowane z myślą o ekstremalnym wykorzystaniu. Jazdę na przednim kole, drift, jazdę na stojąco i wiele innych motocyklowych sztuczek zaprezentują znani polscy stunterzy: Raptowny, Stunter13, Fragment i Beku.


REKLAMA

Odbędą się również pokazy freestyle motocrossu, czyli FMX. Jak wiadomo, w tym sporcie rozpędzeni motocykliści wjeżdżają na kilkumetrową rampę i wykonują w powietrzu efektowne i niebezpieczne akrobacje. W międzynarodowym towarzystwie wystąpią Bartek Ogłaza i Marcin Łukaszczyk. Pojawi się 16-letni Luc Ackermann z Niemiec, Czech Tomas Lysacek, a z Australii Steve Sommerfeld i Emma McFerran., jedyna kobieta w tym towarzystwie.

W pokazach Globe of Speed – to ażurowa metalowa kula, wewnątrz której motocykliści rozpędzają się do prędkości kilkudziesięciu kilometrów na godzinę, jeżdżąc w kółko na bardzo małej przestrzeni – pojadą Alex Ramien, Marko Simeonow oraz Peter Fotz.

Będzie też supermoto – wybuchowa hybryda motocrossu i wyścigów drogowych, wcinająca się w Inter Cars Motor Show głęboką krechą slajdu. Na motocyklach zasiądą zawodnicy na co dzień startujący w Mistrzostwach Supermoto.

Wśród motocyklowych atrakcji zobaczymy również przejazd motocykla o napędzie odrzutowym – Jet Bike!

Na Inter Cars Motor Show nie zabraknie pokazów na czterech kołach. W samochodach rajdowych wystąpią m.in. Krzysztof Hołowczyc, Leszek Kuzaj i Michał Kościuszko. Pojawią się również auta biorące udział w wyścigach Volgswagen Castrol Cup (za kierownicą m.in. Jerzy Dudek).

Zostanie rozegrana 3 runda Driftingowych Mistrzostw Polski oraz 3. runda STW Drift Challenge. Podczas Drag Race widzowie będą mogli zobaczyć za kierownicą Corvette by VTG Grzegorza Staszewskiego, który wygrał niezliczoną ilość zawodów na 1 mili. Poza tym pojawi się kilka innych maszyn ze stajni VTG, a także samochód odrzutowy oraz profesjonalny dragster – wszystko to dzięki obecności Gerda Habermanna.


REKLAMAREKLAMA


W pokazach wezmą udział cztery ciężarówki – dwie driftujące ze stajni STW, MAN Grzegorza Barana, który startuje w Rajdzie Dakar, oraz auto Jochena Hahna, który od trzech lat regularnie wygrywa Mistrzostwa Świata Ciężarówek!

W sobotę o 16:00 odbędzie się próba bicia Rekordu Guinnessa, w trakcie której 100 samochodów będzie jednocześnie paliło gumę! O 20 zaś rozpocznie się Nocne Motor Show – wszystkie atrakcje w dynamicznej formie, bez przestojów – jeden przejazd za drugim. Będą im towarzyszyć efekty pirotechniczne i muzyka.

Bilet dzienny kosztuje 40 zł, na dwa dni – 60 zł, na Nocne Motor Show – również 60 zł. Dzieci do lat 10 wchodzą na imprezę za darmo.

Bilety dostępne są w sprzedaży internetowej i w kasach w dniach imprezy.

KOMENTARZE

REKLAMA